Як накреслити вал.

Початківцям конструкторам на виробництві матера, як правило, дають тестове завдання накреслити вал. Воно не найскладніше але багато хто не може з цим впоратися.
Інструкція
1
Для того щоб накреслити вал, необхідно мати наочне його зображення за зазначеними розмірами. Креслення виконуйте в трьох січних площинах А, Б і В.В першу чергу накресліть головний вид вала, дотримуючись масштаб 1: 1 на форматі АЗ по стрілці А. На одній з циліндричних шийок вала передбачте наявність спеціальної канавки, яка буде потрібно для виходу шліфувального круга. Для неї виконайте виносної елемент. Розміри і форму канавок встановіть згідно ГОСТу 8820-80. Визначальним розміром буде безпосередньо діаметр вала, на якому розташована канавка.
2
Для того щоб згодом зібрати виріб у виробничих умовах, виконайте фаски на торцях деталей. На одному з торців вала накресліть фаску з кутом 45 ° і позначте, наприклад, 2 х 45 °.
3
Потім виконайте місцеві розрізи. Це необхідно зробити для нанесення розмірів і визначення внутрішньої будови. Для передачі крутного моменту до зубчастому колесу від валу застосуєте шпонку, яка встановлюється безпосередньо в шпонковий паз. Підбираємо розміри шпоночно паза по ГОСТу 23360-78. Вони залежать від діаметра самого валу. Для пояснення форми паза застосуєте місцевий вид зверху і поперечний переріз.
4
Виконайте три перерізу. На продовженні сліду січної площини розташуйте перетин площиною А. Перетин площиною Б зробіть на вільному місці креслення. І, нарешті, перетин площиною В знаходитиметься в проекційної зв'язку.
5
Нанесіть розміри, необхідні для виготовлення деталі. Виконайте позначення зображень відповідно до Держстандарту 2.305-68.
6
В графі «матеріал» основного напису вкажіть ГОСТ і марку матеріалу, з якого буде виготовлений вал.
7
У технічному малюнку не просто відтворюйте видиму форму зображуваного предмета, а й тримайте її під постійним контролем особливої спрямованості мислення. Іншими словами, не забувайте і свідомо застосовуйте особливості побудов, які властиві аксонометричних проекціях. Йдеться про розташування аксонометрических осей, показниках спотворень та інше.
8
І ще один суттєвий момент: пам'ятайте про направлення погляду для вибору головного виду і положенні посічених площин. Застосовуючи на практиці ці нескладні і послідовні поради, ви легко впораєтеся з поставленим перед вами завданням і накресліть вал без будь-яких ускладнень.
Щоб зробити будь-яку деталь, необхідно спроектувати її і випустити креслення. На кресленні повинні бути представлені основні і допоміжні види деталі, які при грамотному прочитанні дають всю необхідну інформацію про форму та розміри виробу.
Інструкція
1
Як правило, проектування нових деталей передбачає вивчення державних і галузевих стандартів, за якими виконується конструкторська документація. Знайдіть всі ГОСТи і ОСТи, які знадобляться при виконанні креслення деталі. Для цього вам потрібні номера стандартів, за якими ви зможете їх знайти в інтернеті в електронному вигляді або в архіві підприємства в паперовому вигляді.
2
Перед тим, як почати виконувати креслення, підберіть необхідний формат аркуша, на якому він буде розташовуватися. Враховуйте кількість проекцій деталі, які вам потрібно зобразити на кресленні. Для деталей простої форми (особливо для тіл обертання) досить буває основного виду та однієї проекції. Якщо проектована деталь має складну форму, велика кількість наскрізних і глухих отворів, пазів, то бажано зробити декілька проекцій, а також дати додаткові місцеві види.
3
Накреслите головний вид деталі. Виберіть той вид, який даватиме найбільш повне уявлення про форму деталі. Зробіть інші види, якщо це необхідно. Нанесіть розрізи і перерізу, що показують внутрішні отвори і пази деталі.
4
Нанесіть розміри відповідно до ГОСТ 2.307-68. Габаритні розміри найкраще характеризують величину деталі, тому проставте ці розміри так, щоб їх легко можна було виявити на кресленні. Все розміри проставляйте з допусками або вказуйте квалітет, за яким повинна бути виготовлена деталь. Пам'ятайте про те, що в реальному житті, на виробництві, неможливо виготовити деталь з абсолютно точними розмірами. Завжди буде відхилення в більшу чи меншу сторону, яка повинна увійти в інтервал допуску на розмір.
5
Обов'язково вказуйте шорсткість поверхонь деталі відповідно до ГОСТ 2.309-73. Це дуже важливо, особливо для точних деталей приладобудування, які входять до складу складальних одиниць і з'єднуються з посадки.
6
Напишіть технічні вимоги, пропоновані до деталі. Вкажіть особливості її виготовлення, обробки, нанесення покриття, експлуатації та зберігання. В основному написі креслення не забудьте вказати матеріал, з якого виготовлена деталь.