Як змінити масштаб креслення. Як поміняти масштаб в компас.

Дизайнерам, конструкторам, інженерам часто доводиться змінювати масштаб раніше зроблених креслень. Для досвідчених майстрів - це просте завдання, проте новачків вона нерідко ставить у глухий кут.
Інструкція
1
Для масштабування креслення використовуйте графічні системи, основними з яких є: «Компас-Графік»; AutoCAD; «Варісон»; TopCAD; «Базис». Застосовуються також MATCAD, ADEM, CREDO. На практиці досить часто звичайними користувачами використовується програма «Компас», робота в якій не представляє великої складності.
2
Запустіть програму «Компас» і завантажте змінюваний об'єкт. Спочатку, створений вид в новому кресленні має масштаб 1: 1. У цьому можна переконатися, включивши опцію «Дерево побудови» («Вид»? «Дерево побудови»). Тут відображається найменування креслення і місце його розташування, а так само найменування, кількість і типи застосовуваних масштабів. Чинний поточний вигляд буде позначений символом - (т).
3
Масштаб виду можна поміняти в будь-який час у вищеназваному «Дереві побудови», клацнувши правою кнопкою миші на потрібному вигляді, і вибравши необхідний масштаб.
4
При розробці нового графічного креслення необхідно створити новий вид («Вставка»? «Вид») і вибрати потрібний масштаб, значення якого при необхідності можна ввести і за допомогою клавіатури.
5
В «Дереві побудови» можна переконатися, що заданий вид став поточним і в ньому вже можна виконувати графічні роботи. Зверніть увагу, що креслення здійснюється в масштабі 1: 1, а програма автоматично перераховує його в заданий.
6
Вручну масштабування займає значну кількість часу і вимагає по суті побудови нового об'єкта. Скористайтеся для зручності міліметрової папером. Нанесіть опорні точки і лінії за розмірами змінюваного креслення. Від них відрахуйте потрібну кількість клітин в більшу чи меншу (у всередину малюнка) сторону. Виставте нові опорні точки олівцем і виконайте креслення. Ви отримаєте той самий об'єкт, але в масштабі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6c4vEIiBTUg