Як вижити в тайзі взимку.

Навіть бувалі мисливці можуть заблукати в тайзі, ніхто не застрахований від поломок техніки далеко від людського житла, від випадкових травм. Тайга залишиться байдужою до непідготовленій людині, не дасть йому жодних шансів.
Інструкція
1
Навіть якщо ви збираєтеся просто погуляти по тайзі, наприклад, в пошуках гарних місць для фотографування, навіть якщо ви поїдете на снігоході, не розраховуючи затриматися надовго, слід ретельно екіпіруватися. Їжа, аптечка, теплий одяг та засоби для розведення та підтримання вогню - це необхідні речі, які потрібно ретельно зібрати перед походом по зимовій тайзі.
2
Візьміть кілька плиток шоколаду, півкіло відвареного м'яса, невеликий казанок. Чорний чай і цукор можуть дати вам близько тижня працездатності організму. Ліками від усіх хвороб запастися не вийде, але візьміть з собою бинт, йод, джгут, антисептик. Для розведення вогню захопіть запальничку (можна не одну), одну коробку сірників покладіть в кишеню, іншу - в рюкзак. Самі сірники залийте по одній воском палаючої свічки, так ви обережете їх від розмокання. Загорніть коробки в поліетиленовий пакет. Можуть виручити в критичній ситуації таблетки або брикети сухого пального.
3
Одягніть тепла нижня білизна, прості бавовняні і в'язані шкарпетки, злегка вільні унти або валянки, теплі штани, светр, брезентовий бушлат на ватяною основі і з капюшоном, подвійну в'язану шапочку. Рукавиці та рукавиці краще зігріють ваші пальці і руки ніж рукавички. В кишеню штанів покладіть декілька метрів мотузки.
4
Якщо снігохід зламався, і ви не в змозі його відремонтувати, а зворотний шлях становить 15 і більше кілометрів, не варто відразу повертатися пішки по своїх слідах. По свіжих слідах це відстань ви будете долати дуже довго, і, швидше за все. виб'єтеся з сил в глибокому снігу, ризикуючи взагалі не дійти до будинку. За ніч слід від гусениць промерзне і ви пройдете по ньому як по асфальту.
5
Краще, не втрачаючи часу, готуйтеся до нічлігу, адже світловий день в зимовій тайзі дуже короткий. Знайдіть повалені один на одного дерева, з підвітряного боку від них розгребіть сніг, щоб отримати невелику площадку, наламайте і накидайте під стовбури ялинового або соснового гілля в якості підстилки для ночівлі. В декількох метрах віддалік зробіть ще один настил з таких же гілок, щоб розгорається багаття не провалився в залишки снігу і не потух.
6
Заготовте якнайбільше дров, щоб їх вистачило до світанку. Для розпалювання багаття використовуйте берест, сухі тонкі гілки, поступово підкладаючи більш товсті гілки. Коли він остаточно розгориться, набийте щільно в казанок сніг, закип'ятіть воду, заваріть чай. Щоб зігрітися, випийте гарячий солодкий чай і трохи поїжте. Якщо ви не мерзнете, можна спробувати заснути, але не влаштовуйтеся занадто близько до багаття, щоб іскра НЕ підпалила вашу одяг. Вранці поснідайте, зігрійтеся, підкинувши ще дров у багаття, і вирушайте в дорогу назад по своїх слідах.