Як поліпшити сприйняття інформації.

Сприйняття - пізнавальний психічний процес. Його особливість полягає в тому, що, сприймаючи інформацію, людина використовує всі свої органи чуття: він бачить, чує, обоняет, почуває смак і відчуває. А це значить - відтворює цілий комплекс відчуттів і образів. Щоб поліпшити сприйняття, необхідно, щоб всі органи чуття працювали максимально ефективно. Допомогти в цьому можуть спеціальні вправи.
Інструкція
1
Для розвитку аудиального, тобто звукового сприйняття, спробуйте послухати і відтворити звуки природи, голоси тварин, мелодії, шуми, вироблені побутовими приладами і т.д. Щоб ускладнити це завдання, можна ставити додаткові умови - наприклад, «гавкіт собаки на околиці села» або «дриль у сусіда». Інше корисна вправа - «Вгадай мелодію». Для нього необхідно кілька людей. Як завдань використовуйте відомі мелодії - пробуйте їх наспівувати, вгадувати або продовжувати.
2
Для поліпшення візуального, тобто зорового сприйняття, корисно згадувати і детально представлятимуть побачені раніше предмети, інтер'єри і т.д. Постарайтеся домагатися чіткої і повністю достовірною картинки. У компанії, з метою розвитку візульних сприйняття, можна зіграти в гру «Скажи, що змінилося». Суть її в тому, що всі виходять з кімнати, а ведучий змінює якусь деталь - переставляє вазу, міняє місцями картини і т.д. Виграє той, хто перший виявить зміну.
3
Для поліпшення кинестетического, тобто дотикального, нюхового і тактильного сприйняття, потрібно використовувати вправи, спрямовані на розвиток цих почуттів. Наприклад, спробуйте впізнавати предмети на дотик або по запаху. Або уявіть, як поводиться людина, вколовшись голкою, обпікшись, Гладячий кішку. Відтворіть ці дії так, щоб оточуючі здогадалися, що ви робите. Для гарного смакового сприйняття згадайте по 10 солодощів, кислих ягід і т.д. Спробуйте уявити, які на смак будуть ванільне морозиво з оселедцем або холодець з полуницею. Для розвитку нюхового сприйняття корисні завдання, засновані на впізнавання запахів, наприклад, різних кольорів, фруктів. А ще - зіграйте в гру «Запах, якого немає». Для цього постарайтеся уявити запах банана або моря, але, не створюючи зорового образу.
4
Незважаючи на те, що всі ці вправи здаються грою, вони дуже ефективні. Займаючись регулярно, через деякий час ви зрозумієте, що не тільки якісніше сприймаєте інформацію, але і навколишній світ став яскравішим і цікавішим.