Як вибрати інструктора з водіння в автошколі.

Ви вчитеся в автошколі, а інструктор з водіння з якихось причин не влаштовує вас. Або тільки вирішили піти вчитися, і відразу ж хочете потрапити до людини, чий досвід не викликає сумнівів. Як вибрати хорошого інструктора з водіння?
Інструкція
1
Опитайте своїх знайомих, які не так давно вчилися в автошколі. Нехай вони порекомендують інструкторів, які їх навчали. Хороший спеціаліст повинен вміти пояснювати, знати і розповідати тонкощі водіння. Він розуміє помилки майбутнього водія і працює над ними. Якщо неправильна поведінка учня на дорозі не становить загрози для оточуючих, хороший інструктор дає майбутньому водієві свободу. І лише після завершення помилкового маневру дасть йому оцінку. Звичайно ж, досвідчений інструктор з водіння повинен володіти міцною нервовою системою і тактом.
2
Відвідайте площадку, де випускники автошколи здають першу частину іспиту з водіння. Поспостерігайте за інструкторами. Зверніть увагу на того, хто більше за інших переживає за своїх випускників. Має значення і кількість тих учнів інструктора, що здають іспит з першого разу без особливих труднощів.
3
Зверніть увагу на стаж роботи вашого майбутнього наставника. Багато потрапляють в цю професію випадково. Як правило, такі люди й самі не надто добре орієнтуються в правилах дорожнього руху. Тому вибирайте інструктора, що має достатній досвід. З кожним новим учнем наставник освоює правила все краще і краще. Крім того, він добре знає маршрути руху, які запропонують на іспиті з водіння. Йому відомі і помилки, які найчастіше допускають випробовувані. Такою інформацією між собою інструктори, як правило, не діляться.
4
У багатьох автошколах навчаються пропонують вибір автомобіля. Це теж може допомогти знайти хорошого інструктора з водіння. Яким чином? Як правило, нові автомобілі довіряють досвідченим і відповідальним інструкторам. Тому, вибравши новий автомобіль, ви, швидше за все, будете мати справу і з хорошим інструктором з водіння.
5
Чимале значення має і вибір самої автошколи. Давно працююча організація з гарною репутацією навряд чи прийме на роботу людину, не відповідного вимогам, що пред'являються до хорошого інструктору з водіння. Можливо, навчання в ній буде коштувати трохи дорожче, ніж в інших. Але краще не економити на цьому. Буває, що зустріч з поганим інструктором назавжди відбиває бажання водити автомобіль. Не кажучи вже про те, що з поганим наставником навчання може затягнутися надовго.
Правильний вибір грамотного авто інструктора - запорука вашого безпечного водіння. Якщо в автошколі вибір обмежується кількома педагогами, які ведуть вашу групу, після навчання ви можете взяти будь-кого. Але тільки вибір цей буде обмежений деякими критеріями.
Інструкція
1
Якщо автошкольних інструктор вам сподобався, ви можете домовитися з ним про приватних додаткових уроках. Серед плюсів такого навчання - психологічний комфорт, адже цю людину ви вже знаєте. Серед мінусів - навчання на машині, яка нещадно експлуатується учнями автошколи, і час навчання, яке призначає сам інструктор. А це тільки вечір в будні і неділі.
2
Якщо такий варіант вам не підходить, пошукайте приватного інструктора . Їх резюме можна знайти на спеціальних сайтах подібного роду послуг. В резюме обов'язково має бути вказаний вік педагога, його стаж роботи, загальний водійський стаж, райони роботи. Деякі інструктори мають відразу декілька навчальних автомобілів - з АКПП і механікою. При цьому вчитися на машині з автоматом дорожче.
3
Зверніть велику увагу на вибір навчальної машини. Перші роки водіння вам буде ще складно, пересідаючи з однієї машини на іншу, миттєво перебудовуватися під її особливості. Тому водіння краще починати на такій машині, на якій ви плануєте їздити згодом. Чи не сенсу вчитися на кросовері, а потім пересідати на малолітражку і навпаки. Зараз величезний вибір навчальних машин будь-яких марок і моделей. Навіть якщо ви не знайшли бажаний варіант, можна вчитися на машині певної марки, яку ви плануєте придбати. Деякі конструктивні особливості однакові у всіх моделей.
4
У приватного інструктора автомобіль повинен бути обладнаний додатковими педалями. Такий автомобіль проходить спеціальну реєстрацію в ГИБДД. А також ви можете попросити показати педагога посвідчення авто інструктора , видане в Асоціації автошкіл або Росто. Всі приватні автоінструктора є індивідуальними підприємцями і повинні мати відповідні дозвільні документи.
5
Візьміть пробне заняття з обраним інструктором. На першому занятті ви познайомитеся, педагог подивиться, що ви вмієте і в якому напрямку вам треба працювати. Інструктор повинен вам сподобатися, в його присутності ви не повинні соромитися і боятися. Повірте, він багато чого побачив і здивувати його своїми вміннями складно.
6
Але якщо поряд з інструктором вам некомфортно, ви психологічно і фізично затиснуті, толку від таких уроків не буде. Буває, що в людині щось дратує - його манера говорити, його жарти або щось ще. Ваше завдання - навчитися, а не платити за своє душевний неспокій. Відмовитися від послуг інструктора ви маєте право в будь-який день, особливо після першого заняття.