Які продукти вживати при зниженому гемоглобіні.

Для складання свого раціону харчування при зниженому гемоглобіні потрібно врахувати ряд факторів. Достатня кількість гемоглобіну утворюється організмі при адекватному надходженні заліза, тваринних білків, а також вітамінів С і В12.
Інструкція
1
При складанні дієти для підвищення рівня гемоглобіну врахуйте, що в їжі повинно міститися достатня кількість заліза. Розрахуйте необхідну споживання цього елементу, виходячи вашої добової потреби. Вона становить у дітей до 5 років - 10 мг, від 6 до 13 років - 15 мг, у дорослих - 18 мг, у вагітних і годуючих жінок - 20 мг. У харчових продуктах поділяють органічне і неорганічне залізо. Серед продуктів, багатих органічною залізом, на першому місці стоять тваринні білки. Його вміст у перерахунку на 100 г продукту: в телячої печінки - 7 мг, свинячих нирках - 6 мг, у м'ясі яловичини, баранини і конини - до 4 мг. У 100 г риби, курки, м'яса кролика та рибної ікрі міститься до 2 мг заліза. Самим залізовмісними продуктами вважаються молюски, в 100 г присутні до 30 г.
2
У раціоні повинні бути продукти, що містять неорганічне залізо. Воно присутнє в хурмі, інжир і шпинаті в кількості 2-3 мг на 100 г. У редисці, буряках, кавуні, гранаті і чорній смородині - 1-2 мг на 100 г продукту. До 1 мг цього мікроелемента містять 100 г картоплі, зеленої цибулі та хліба з борошна вищого сорта.Для повноцінного засвоєння цього елемента з таких продуктів приймайте достатню кількість аскорбінової кислоти, це другий за важливістю компонент раціону, спрямованого на підняття рівня гемоглобіну.
3
Кількість необхідного щоденного вітаміну С розраховуйте, виходячи з рекомендованої добової дози. Для чоловіків вона дорівнює 90 мг, для жінок - 75 мг. Якщо ви курите, збільште цю цифру на 35 мг. При розрахунку візьміть до уваги факт вживання деяких лікарських препаратів. Гормональні контрацептиви, аспірин і алкоголь зменшують засвоюваність аскорбінової кислоти, тому збільште кількість продуктів у своєму раціоні, багатих цим вітаміном. Вивчайте також, що при термічній обробці його кількість в їжі значно знижується. Лідер за вмістом вітаміну С - шипшина, в 100 г його міститься 650 мг цього елемента. На другому місці червоний перець, обліпиха і чорна смородина, до 200 мг на 100 г продукту. Зелений перець, петрушка і кріп - по 100 мг на 100 г, свіжа капуста і цитрусові - до 70 мг на 100 г.
4
Третій компонент раціону, спрямований на збільшення вмісту гемоглобіну, це вітамін В 12. Він не синтезується рослинами і тваринами, а тільки бактеріями. Людина отримує його з тварин продуктів, в яких він накопичений мікроорганізмами, в основному з м'яса, печінки і молочних продуктів. Добова потреба у дорослої людини становить 3 мкг, у дітей і підлітків від 0,3 до 1 мкг. При розрахунку свого раціону орієнтуйтеся на утримання В 12 в продуктах: в 100 г м'яса яловичини - 3 мкг, в сирі твердих сортів до 2 мкг, в нежирному сирі - до 1 мкг. При складанні свого раціону врахуйте той факт, що вітамін В 12 стійкий до термічної обробки, за винятком молочних продуктів. При стерилізації зміст цианкобаламина в них зменшується до 30% від початкового.