Як розводити китайських собак.

Одна з найпопулярніших порід останнім часом - китайські чубаті собаки. Але врахуйте, що якщо ви всерйоз вирішили зайнятися їх рзведеніем, то не варто скупитися. Вибирайте собак чистокровних. Найкраще шукати майбутнього вихованця на виставках або в хороших зоомагазинах, де вам можуть надати повну родовід.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що при розведенні собак такої породи важливим є критерій «оброслости» у лисих особин. Справа в тому, що кількість вовни у китайських чубатих може варіюватися від абсолютно «голих», лише з невеликим чубчиком і пензликом на хвості, до повністю зарослих примірників. Це залежить від гена безшерстості. Собаки з великою кількістю шерсті не є браком. Але вам потрібно визначитися, який вид ви хочете розводити.
2
Знайте, що ген безшерстості - домінантний, тому з великою ймовірністю у вас будуть народжуватися голі цуценята, якщо хоча б один із батьків є голим.
3
Звертайте увагу на характерні ознаки цих собак, інакше ризикуєте в майбутньому втратити чистоту породи. Китайські чубаті мають клиноподібну морду, вуха у них низько посаджені, якщо є чубчик, то він дуже м'який і досить довгий.
4
Акцентуйте увагу на зубах. Прикус у китайського чубатого повинен бути ножицеподібним. У голих собак неповний комплект зубів, а ікла видаються вперед, у зарослих - всі зуби на місці.
5
Дізнайтеся все можливе про походження вашої собаки. Особливо ретельно вибирайте сук. Збирайте повну інформацію про можливих партнерів.
6
Підготуйте таблицю з символами для опису всіх ваших вихованців. Також намагайтеся вести картотеку, куди будете записувати всі зміни. Складіть список ознак, які успадковуються за рецесивним і домінантним типом. Будуйте програму розведення, ґрунтуючись на отриманих даних.
7
Слідкуйте за зростанням, станом і настроєм вихованців. Успіх розведення багато в чому залежить від умов утримання та комфортності для собак. Тримайте рівно ту кількість собак, яке ви точно зможете прогодувати, розмістити і дати їм все необхідне.
8
Відвідуйте регулярно ветеринара. Робіть всі необхідні щеплення і процедури. Не займайтеся лікуванням собак самостійно, якщо вони захворіли. Завжди краще звернутися до професіонала.
9
Застосовуйте лайнбридинг, щоб усунути недоліки. Паралельно бажано розводити не менше двох ліній, вони будуть доповнювати один одного час від часу. Також у вас повинна бути і третя лінія для ауткроссінга.
Корисна порада
Пам'ятайте, що розведення - справа не одного дня. Запасіться терпінням і не впадайте у відчай, якщо перший виводок не буде відповідати всім вимогам.