Як кип'ятити білі речі. Як прокип'ятити сукню.

Білі речі (одяг та білизна) можуть пожовтіти або придбати сірий відтінок не тільки через забруднень, але і в результаті тривалого зберігання. В даний час в магазинах дуже великий асортимент миючих засобів. Це різні порошки, відбілювачі, гелі для прання, засоби для виведення плям і кондиціонери для полоскання. Всі ці миючі засоби видаляють будь-який бруд і роблять білизну чистим. Але у цих коштів є істотний недолік: вони можуть викликати алергію.
Інструкція
1
Їли у вас виникла необхідність повернути речам первісну білизну, то на допомогу прийде кип'ятіння (варіння). Кип'ятіння - це найдавніший спосіб відбілювання. Кип'ятять в основному біле бавовняне або лляне постільна білизна, скатертини.
2
Якщо вам необхідно прокип'ятити білизну, приготуйте емальоване відро (бак) і відбілювач. Насипте відбілювач в бак (прочитайте інструкцію на пачці, де вказаний відсоток співвідношення води і порошку), потім налийте злегка теплу воду, розмішайте відбілювач і покладіть білизну так, щоб вода його закривала. Чи не кладіть речі відразу в киплячу воду, бруд завариться і її відіпрати буде вже складніше. Бак поставте на повільний вогонь і доведіть до кипіння. Кип'ятіть 1,5-2 ч., Періодично помішуйте вміст бака. Потім відключіть вогонь і залиште речі остигати. Після кип'ятіння покладіть білизну в теплу воду, заперіть залишкові плями руками.
3
Відбілювач можна замінити іншими рецептами. 0,5 кілограма хлорки і 0,5 кг кальцинованої соди розчиніть в десяти літрах води. Розчин процідіть і прокип'ятіть у ньому білизну. Цей спосіб зробить білизну без спеціальних добавок ідеально чистим.
4
Інший рецепт розчину - мильно-содовий. Його готують з розрахунку 6 літрів на 1 кг білизни. Візьміть по 20-50 грам мила і соди (кальцинованої або звичайною). Розчиніть їх у воді і прокип'ятіть в цьому розчині білизну.
5
10 л води, 2 ст. ложки нашатирного спирту і 2 ст. ложки 3% перекису водню. У цьому розчині білизна прокип'ятіть 40 мінут.Кіпятіть білизну можна після прання або, навпаки, до неї. Сушіть вироби на відкритому повітрі: вітер і сонце додадуть їм аромат свіжості, який не зможе дати жоден ополіскувач.
6
Але не поспішайте повзти на антресолі шукати ту саму величезну каструлю. Пральна машинка теж може вам допомогти в цьому питанні, просто при пранні виставите температурний режим 90-95 ° C. Прання при такій температурі дорівнює кип'ятіння. Але уважно подивіться рекомендації по догляду за виробами, чи можна їх прати при високій температурі.
З недавнього часу в моду знову увійшли «варені» джинсові речі . По крою вони сильно відрізняються від своїх попередників початку дев'яностих років. А ось всілякі поєднання синьо-біло-блакитного ніби повертають у минуле.
Вам знадобиться
  • - джинсова річ;
  • - пральний порошок для білої білизни;
  • - відбілювач;
  • - бальзам-кондиціонер для кольорової білизни.
Інструкція
1
На відміну від дефіцитних років кінця двадцятого тисячоліття, зараз в магазині можна знайти все. Але купивши товари прет-а-порте, не можна бути впевненим, що таку ж річ не побачиш на колезі по роботі або у подруги в інституті. Тому виготовити модну «варенку» краще самостійно. І починати процес підготовки потрібно ще в магазині, при виборі предмета одягу. Звичайна класична «джинса» «вариться» погано, краще візьміть речі з тканини стрейч або тонкий денім з додаванням бавовни. Потріть тканину вологою серветкою. На ній залишився слід від фарби? Відмінно, такий предмет гардероба зробити «варенка» точно вийде.
2
Раніше джинси кип'ятили протягом довгих годин з додаванням хлорного відбілювача. Після чого вони найчастіше перетворювалися на статеву ганчірку - нитки розповзалися, краї кришилися. Щоб цього не сталося з тільки що купленим предметом одягу, «варите» в пральній машині. Попередньо замочіть річ у ванній, акуратно розклавши її на дні. Тоді «варенка» вийде рівномірною. А якщо ви хочете отримати екстремальну розмальовку - скомкають річ перед замочуванням або зав'яжіть її вузлами - тоді в місцях згинів з'являться білі смуги. Замочуйте протягом трьох-чотирьох годин.
3
Вийміть річ і дайте їй трохи підсохнути. Після цього заправте пральну машинку будь-яким порошком для білого білизни. Він містить оптичні та кисневі відбілювачі, що вкрай важливо при виготовленні «варенки». Встановіть температуру сорок градусів і поставте на повний цикл прання. На першому етапі головне - видалити частину фабричної фарби.
4
Після закінчення прання вийміть річ і дайте їй полежати двадцять - тридцять хвилин. Встановіть температуру п'ятдесят градусів і крім прального порошку додайте відбілювач. Знову включите на повний цикл.
5
Повторюйте процедуру до тих пір, поки колір речі вас не задовольнить. Зазвичай вистачає п'яти - шести повних циклів прання з порошком і відбілювачем.
6
Перед останньою «варінням» додайте кондиціонер для кольорової білизни і не наливайте відбілювач. Кондиціонер закріпить отриманий колір і зробить його яскравішим.