Як скласти тестові завдання.

З введенням в освітній процес ЄДІ і ДПА популярність тестів різко зросла. Багато вчителів займаються з дітьми не тільки за готовими збірникам, але складають і власні тести.
Вам знадобиться
  • - теоретична база з пройденої теми;
  • - художня література (для вибору прикладів).
Інструкція
1
Перед створенням тесту вирішіть, яку область знань ви хочете перевірити. Якщо вам необхідно дізнатися, як учні засвоїли теоретичну базу, то зробіть упор на терміни та поняття.
2
Приміром, сформулюйте завдання так: «Яке поняття відповідає даному визначенню: ... - частина мови, що позначає предмет або явище і відповідає на питання« хто? »,« Що? ». А) дієслово; Б) прикметник; В) іменник; Г) займенник.
3
Продумуючи варіанти відповіді, вибирайте слова однієї тематичної групи (наприклад, частини мови). Інакше учні просто методом виключення виберуть відповідь, прибравши поняття, які не відповідають параметру питання.
4
Не пишіть в тесті більше чотирьох варіантів відповіді. Діти витратять на їх вивчення багато часу і встигнуть виконати лише невелику частину завдань.
5
Якщо ви хочете отримати дані про рівень засвоєння практичних навичок, включите в тест якнайбільше граматичних розборів. Наприклад: «Знайдіть пропозицію, яка містить дві граматичні основи»: А) Все забилося, заклекотіло у нього в груді.Б) Осінь - пора розставань, але не варто засмучуватися, мій друг.В) Стара книга лежала на столі, розкрита на тій самій страніце.Г) Він повернувся додому пізно і, щонайперше, обняв дружину.
6
Для виконання такого типу завдань учневі необхідно зробити синтаксичний розбір всіх чотирьох пропозицій. Обраний ним відповідь покаже, розібрався він у даній темі.
7
Якщо ви хочете побачити повну картину знань учнів з пройденого матеріалу, то включите в тест обидва види завдань.
8
Складаючи тести, подбайте про те, щоб діти не списували один у одного. Для цього ви можете розробити три або чотири тесту абсолютно різних за змістом (але однакових за структурою). Потім роздайте їх у такому порядку, щоб однакові варіанти не попалися поруч сидячим учням.