Як купірувати вуха і хвіст.

Купирование вух і хвостів - це косметична операція, яку роблять собакам певних порід. Форма вуха визначається стандартом, встановленим для кожної породи. Купірування, як правило, проводять ветеринарні лікарі у ветеринарних лікарнях.
Вам знадобиться
  • Спеціальний захисний комір, зеленка, пластир
Інструкція
1
Якщо у вас немає спеціального ветеринарного освіти, то в першу чергу знайдіть хорошого фахівця в цій області, який проведе купірування вух і хвоста вашому вихованцеві. Якщо ви берете собаку у заводчика, то домовтеся насчет купірування з ним. Багато заводчики володіють ветеринарними навичками і роблять купірування самі. Або вони можуть порадити досвідченого і перевіреного ветеринара.
2
Зазвичай хвости купіруют цуценятам віком від 3 до 10 днів, коли чутливість мінімальна і загоєння тканин відбувається дуже швидко. Займаються цим, як правило, заводчики. Можнакупірувати і в більш старшому віці. Але це робиться вже під наркозом і з накладенням швів. Тому про купірованіі хвоста подбайте заздалегідь.
3
З вухами справа йде більш серйозно. Підрізати вуха цуценятам в перші дні життя складно, оскільки важко вгадати співвідношення пропорцій тіла і морди собаки в майбутньому. Тому вуха купіруют в 2 - 3 місяці, зазвичай через 14 днів після першого щеплення. Знайдіть досвідченого ветеринарного лікаря і домовтеся з ним про проведення операції. Не годуйте собаку в плині 8 годин перед купированием. Виберіть форму вуха за допомогою спеціального трафарету. Лікар зробить собаці загальний наркоз, за обраним трафаретом обріже край вуха. Після цього накладе шви і замотає бинтом, щоб не було кровотечі. Після операції надіньте собаці спеціальний захисний комір, щоб вона не чесала вуха і не заподіяла їм шкоди. Його можна зробити з картону. Тварині доведеться носити комір 7-10 днів до зняття швів. Краю вуха вихованця обробляйте зеленкою. Якщо це необхідно, почніть ставити собаці вуха з другого дня після операції. Витягніть вухо і обмотайте пластиром. До зняття швів край вуха злегка масажуйте і розтягуйте, щоб уникнути його сморщивания. Якщо виникнуть труднощі, за порадами краще зверніться до ветеринара.
Зверніть увагу
Якщо купірувати вуха собаці після трьох місяців, може сформуватися рубець і край вуха буде нерівний. Тому операцію потрібно робити раніше.
Корисна порада
У перші дні після купірування у собаки можуть виникати болючі відчуття. Тому чутливим псам іноді призначають знеболюючі препарати.