Як вивести жирні плями з вовняної тканини.

Випадково посаджене масну пляму може доставити масу неприємностей. Постарайтеся приступити до виведення якомога швидше. У цьому випадку ви зможете швидко пріветі одяг у порядок.
Вам знадобиться
  • Кухонна сіль, крейда, кукурудзяна мука, крохмаль, засіб для прання вовняних речей, рідина для миття посуду, нашатирний спирт, плямовивідник, очищений бензин.
Інструкція
1
Для виведення свіжих жирових плям краще використовувати адсорбент - кухонну сіль, крохмаль, крейду або кукурудзяну муку. Пористі частинки речовин ефективно вбирають жир. Крім того, процес очищення тканини піде швидше, якщо адсорбент нагріти. Присипте забруднену ділянку порошком. Накрийте пляму з виворітного і лицьової сторони паперовим рушником, складеним у кілька шарів. Зверху можете покласти вантаж. Залиште на кілька годин. Потім струсіть адсорбент і виперіть виріб у теплому мильному розчині.
2
В окрему ємність налийте теплу воду. Потім додайте трохи гелю для прання вовняних речей або рідина для миття посуду. Заперіть забруднені ділянки і прополощіть.
3
Змішайте в рівних пропорціях гарячу воду і нашатирний спирт. Змочіть ватяний диск в розчині і обробіть пляма від країв до середини.
4
Вивести жирні плями з вовняної тканини можна очищеним бензином - він продається в господарських магазинах. Змочіть два ватних тампона в розчиннику і прикладіть до плями з виворітного і лицьової сторони. Потримайте кілька хвилин. Потім виперіть одяг у теплому мильному розчині.
5
Для видалення застарілих плям приготуйте кашку з прального порошку і очищеного бензину. Нанесіть суміш на тканину і злегка втирайте. Залиште на 20 хвилин. Потім струсіть порошок щіткою і виперіть одяг як зазвичай.
6
Сучасні засоби для виведення плям, наприклад «Ваніш», ефективно справляються з жирними плямами. У теплій воді розведіть трохи засобу і перед пранням замочіть річ на 10-15 хвилин.
7
Свіжі плями можна вивести за допомогою праски. Прикладіть промокальний папір або паперовий рушник з лицьового і виворітного боку тканини. Теплою праскою пропрасуйте пляму, періодично міняючи серветки. Після виперіть виріб в теплій воді з порошком або гелем для вовни.