Як міняти пружини на ВАЗ. Як міняти підвіску.

Сильні удари кузова про балки моста при русі навантаженого автомобіля, утруднене управління рухом говорять про зовнішніх проявах зносу або поломки пружини задньої підвіски. Щоб поліпшити подальший хід автомобіля, їх необхідно замінити, а як це зробити?
Вам знадобиться
  • - монтажна лопатка
  • - два ключа «на 19»
Інструкція
1
Необхідно знати, що всі пружини залежно від довжини і від навантаження 3425 Н (350 кгс) поділяються на два класи: класу «А», довжина яких становить понад 278 мм і класу «В», довжина яких менше або дорівнює 278 мм. При цьому, пружини класу «В» на зовнішній стороні витків закрашуються чорною фарбою, а класу «А" не зафарбовуються зовсім.
2
Якщо ви автомобіль загнали на оглядову яму, то під балку заднього моста необхідно встановити опору і опустити на неї машину, попередньо злегка навантаживши підвіску. А якщо ні, то підніміть автомобіль домкратом, також злегка навантаживши підвіску, і від'єднайте нижній шарнір амортизатора, який знаходиться на задньому мосту.
3
Потім підніміть машину, тим самим розвантажуючи пружину (коли побачите натяг гальмівного шланга, то підйом слід припинити), і обіпріть монтажну лопатку на саму опору пружини задньої підвіски і виведіть нижній виток з цієї опори. Але не забувайте про те, що ви його повинні вивести вперед по ходу вашого автомобіля.
4
Дуже обережно і акуратно зніміть пружину з задньої підвіски автомобіля. З опори на балці заднього моста необхідно зняти нижню прокладку, а з опори на кузові - верхню прокладку. Потім слід закріпити на нову пружину нові прокладки так, щоб гвинтові поверхні даних елементів збігалися з витками пружини. Пам'ятайте, що при установці пружини потрібно забезпечити збіг початку гвинтової поверхні прокладок з торцем витка пружини.
5
Далі слід встановити пружину в зворотному порядку зняттю. Потім потрібно повернути пружину так, щоб забезпечити рівне потрапляння гвинтових поверхонь нижньої прокладки і опорної чашки на картері заднього моста і встановити на місце всі зняті деталі. Не забувайте, що на автомобіль слід встановлювати праворуч і ліворуч пружини заднього моста з однієї групи і з одного класу з пружинами переднього моста. Але є й винятки: коли в передній підвісці встановлені пружини класу А, то допускається установка в задню підвіску пружин класу В.