Як визначити професію. Яка професія буде у мене.

Щоб не зробити помилку при виборі професії, не втратити дорогоцінні роки навчання не в тому навчальному закладі, необхідно визначити свою професійну спрямованість заздалегідь. Батьки та педагоги можуть стати в цьому помічниками, своєчасно направляючи дитини в ті види діяльності, які йому цікаві і приносять задоволення. Визначити професію на майбутнє може і сам підліток, вивчаючи особливості своєї особистості.
Інструкція
1
Визначити майбутню професію можна вже в дошкільному дитинстві. Вважається, що маленькі діти хочуть бути лікарями, вчителями і вихователями. Але це всього лише ті професії, з якими дитина добре знайомий: він бачить, як люди працюють, і представляє себе на їхньому місці. Слід придивитися, в які ігри грає малюк, що у нього добре виходить і від чого він отримує задоволення. Так формуються спеціальні здібності. Наприклад, - він раніше своїх однолітків починає читати або малювати, складати вірші або музику, готувати їжу і придумувати нові наряди для ляльок; - проявляє більшу допитливість до предметів, явищ і подій: питає про зірок або рослинах, хворобах або комах; - пробує експериментувати з об'єктом дослідження: розбирає прилади, змішує фарби, порівнює міцність матеріалів і т.д.; - концентрується іноді на завданню так глибоко, що забуває про все; - легко схоплює і утримує велику кількість інформації, якщо вона стосується об'єкта його інтересу; запам'ятовує міцніше і розповідає про це більш детально, ніж інші діти.
2
Опитувальники і тести на визначення схильності до тієї чи іншої професії проводяться тільки зі школярами. Вивчення проводиться за наступними напрямками: - вивчаються дитячі пріоритети: чим дитина любив займатися до школи; - що подобається дітям зараз, при навчанні в школі: фізкультурні заняття або математика, читання або образотворча діяльність; враховуються збіги з більш раннім періодом розвитку; -від який діяльності дитина отримує задоволення: від спілкування з іншими людьми або від роботи з приладами; від гри на сцені або розв'язання математичної задачі; - чи часто тягне Чи дитину займатися: фізичними вправами, читанням, бесідою, виготовленням поробок, залицянням за тваринами; - чи готова дитина тривало: грати в шахи або читати, розмовляти, майструвати і др.Пріорітет того чи іншого виду діяльності проглядається в повторюваності потреб, бажань, готовності довго цим займатися. Навіть якщо сама дитина не може назвати поки і визначити свою професію на майбутнє, у дорослого, при отриманні даних тестування, може з'явитися можливість вибудувати ряд професій, до яких схильний дитина.
3
Вивчення особистісних характеристик та рівня розвитку дитини також допоможе визначити професію на будущее.Так, людина, схильна до вивчення та роботі з природою, повинен мати: розвинену уяву, наочно-образне мислення, добру зорову пам'ять, спостережливість, здатність передбачати і оцінювати мінливі природні фактори, терпіння і наполегливість, готовність працювати поза колективом, здатність працювати у важких погодних умовах. При роботі з людьми у людини повинні бути добре проявлені: прагнення до спілкування, уміння легко вступати в контакт з незнайомими людьми, доброзичливість і чуйність, витримка, здатність аналізувати поведінку оточуючих, уміння слухати, враховувати думку іншої людини, здатність володіти мімікою і жестами, уміння залагоджувати розбіжності між людьмі.Прі роботі з технікою діагностується хороша координація рухів, точне зорове і слухове сприйняття, розвинене технічне та творче мислення, вміння переключати і концентрувати увагу, спостережливість.
Зверніть увагу
Орієнтуючись на спеціальні здібності дитини, її особливості розвитку та пріоритети інтересів у діяльності, дорослі можуть підказати своїй дитині, які професії йому підійдуть, що і допоможе визначити спрямованість при подальшому навчанні професії.
Корисна порада
Якщо батьки в процесі виховання використовують стиль, при якому уважно придивляються до дитини, враховують у вихованні його інтереси, пріоритети; надають йому можливість займатися улюбленими справами і отримувати від цього велике задоволення, то визначити в майбутньому його професію буде неважко.