Як скріпити брус. чи потрібно скріплювати перший ряд будинку з бруса.

Здавна зводили на Русі дерев'яні міцні будинки. Будували, що називається, «без єдиного цвяха», але добротно і на століття. І в наш час дерев'яний будинок в пошані, особливо брущатий. Брус добре укладається в ряди і дає незначну усадку, а принцип роботи «без єдиного цвяха» тут як ніколи актуальний.
Інструкція
1
Цвяхами збивають між собою тільки деталі, а не стіни, так як цвях тримає конструкцію намертво. Поєднання ж бруса в стіні не повинно, та й не може бути жорсткою конструкцією. Тут передбачається певна рухливість, адже дерево протягом усього життя то набирає, то віддає вологу. Крім того, цвяхи з часом іржавіють і псують деревину.
2
Якщо ви все-таки вирішили заощадити час і гроші і скріпити брус цвяхами, то принаймні використовуйте спеціальні цвяхи без капелюшка (наприклад, дріт 6-ку) і обов'язково притоплювати їх. Попередньо верхній брус свердлять наскрізь звичайним свердлом. Тут потрібно пам'ятати, що скупий платить двічі: у побудованій на цвяхах бані будете раз у раз конопатіть щілини.
3
Зазвичай брус скріплюють дерев'яними шкантами. Шканти являють собою квадратні бруски 18х18 мм. Довжина варіюється в залежності від розміру бруса (не більше 25 см). Спеціальним свердлом зробіть отвори діаметром 21 мм і заженете в них шканти, які повинні розташовуватися в шаховому порядку. Брус просвердлюють наскрізь.
4
Добре використовувати для скріплення круглі дерев'яні нагелі діаметром до 3 см. Основна функція нагелів в зрубі - попередження горизонтального переміщення бруса відносно один одного. Розміщують нагелі один над одним, щоб можна було скріпити відразу 3-4 ряди. При монтажі нагелів враховуйте, що отвір під нагель має розташовуватися строго вертикально, бути не меншого діаметру і достатньої глибини. Дерев'яний нагель досить пружний і не дає м'яти деревину в отворі.
5
Існує ще один спосіб скріплення бруса - за допомогою пружинного вузла «Сила». По своїй конструкції він являє собою шуруп з вбудованою пружиною стиснення. Така система дозволяє усувати зазори між деталями, з величезним зусиллям притискаючи бруси один до одного. Пружинний вузол «Сила» застосовується в основному для врівноваженої усадки вінців будови, запобігає деформації і тріщини. Правда, такий спосіб досить дорогий.
Цифрове відео сьогодні поширюється по різних каналах, на різних носіях, в різних форматах і якості. Іноді відео розбито на частини для зручності зберігання або пересилання по каналах зв'язку. Тому часто для зручності перегляду або з метою монтажу потрібно скріпити відео з декількох фрагментів.
Вам знадобиться
  • Безкоштовний редактор відео VirtualDub (доступний на сайті http://www.virtualdub.org/).
Інструкція
1
Отримайте інформацію про перший з файлів відео. Відкрийте його в VirtualDub, вибравши в меню пункти File і "Open video file ...". Потім відкрийте діалог AVI Information, вибравши в меню пункти File і "File Information ...". Запам'ятайте або запишіть значення дозволу кадру відео, частоти проходження кадрів, частоту дискретизації звуку.
2
Отримайте інформацію про відео з другого файлу. Проведіть дії, аналогічні тим, що були описані в першому кроці.
3
Приступіть до конвертування одного з файлів відео. Мета конвертації полягає у приведенні параметрів відео з обох файлів до одних і тих же значень. Необхідно, щоб скріплюються відео мали однакові дозволу, частоти проходження кадрів і дискретизації звукового потока.На даному етапі виберіть значення, до яких повинні бути приведені параметри відео. Має сенс вибирати найменше з дозволів і частот проходження кадрів, найбільшу частоту дискретизації звуку. Запишіть вибрані параметри. Відкрийте перший з конвертованих файлів.
4
Змініть частоту проходження кадрів відео. Виберіть у меню пункти Video і Full processing mode. Виберіть пункти Video і "Frame Rate ...". У діалозі Video frame rate control активуйте опцію Convert to fps. Вкажіть нове значення частоти проходження кадрів. Натисніть кнопку OK.
5
Змініть дозвіл кадру відео. Виберіть у меню пункти Video і "Filters ...". У діалозі Filters натисніть кнопку "Add ...". У списку діалогу Add Filter виділіть пункт resize, натисніть OK. У діалозі "Filter: Resize" відзначте радіокнопку "Absolute (pixels)" і вкажіть нові значення довжин сторін кадру в текстових полях, розташованих праворуч від цього елементу управління. Натисніть OK в обох діалогах.
6
Оберіть параметри стиснення відео. Виберіть у меню пункти Video і "Compression ...". Виберіть і настройте бажаний кодек в діалозі Select video compression. Натисніть OK.
7
Змініть частоту дискретизації звуку. У меню виберіть Audio і Full processing mode. Потім виберіть Audio і "Conversion ...". У діалозі Audio Conversion встановіть бажану частоту дискретизації. Для цього виберіть одну з опцій, відповідних стандартним частотам, або активуйте опцію Custom і введіть власне значення частоти. Натисніть OK.
8
Оберіть параметри стиснення звуку. В меню клікніть Audio і "Compression ...". У діалозі виділіть бажаний кодек. Потім виділіть один з форматів стиснення з частотою дискретизації, відповідної обраної на попередньому кроці. Натисніть OK.
9
Збережіть відредаговане відео. Виберіть пункти меню File і "Save as AVI ...". Вкажіть ім'я нового файлу, натисніть кнопку «Зберегти». Дочекайтеся закінчення процесу запису.
10
Підготуйте до об'єднання другий відеофрагмент. Повторіть дії кроків 3-9 по відношенню до другого файлу. В результаті проведених дій на диску будуть перебувати два файли з відео, які мають ідентичні параметри.
11
Відкрийте один з поєднуваних фрагментів відео. Виберіть у меню File і "Open video file ...". Виділіть файл з відео, яке повинне слідувати першим. Це повинен бути один з файлів, створених на попередніх кроках. Натисніть кнопку «Відкрити».
12
Додайте до відео другий з поєднуваних фрагментів. Виберіть у меню File і "Append AVI segment ...". У діалозі вкажіть другий з файлів, створених на попередніх кроках. Натисніть «Відкрити».
13
Налаштуйте параметри стиснення даних результуючого відео. Виконайте дії кроків 6 і 8.
14
Скріпіть відео. Виберіть у меню File і "Save as AVI ...". Вкажіть ім'я вихідного файлу, натисніть кнопку «Зберегти». Дочекайтеся закінчення запису файлу на диск.