Як заварити крохмаль. Як зварити клейстер з крохмалю.

заварений крохмаль використовується як клеїть складу для паперу і бавовняних тканин. Їм, іноді, клеять шпалери або застосовують при виготовленні різноманітних виробів, в тому числі, в техніці пап'є-маше. Виготовлений з кукурудзяного або картопляного крохмалю, клейстер абсолютно нешкідливий для дітей та легко відмивається, тому часто використовується в дитячій творчості.
Вам знадобиться
  • - Крохмаль кукурудзяний або картопляний - 2-3 столових ложки;
  • - крутий окріп - 1 склянка;
  • - вода холодна -? склянки.
Інструкція
1
Візьміть невелику емальовану миску з високими бортами і віночок для збивання або вилку. Насипте в миску крохмаль і залийте його холодною водою. Вилити треба відразу всю порцію. Швидко помішуючи, добийтеся того, щоб крохмаль перетворився на однорідну кашку. Досвідчені господині давно помітили одну дивовижну закономірність: заважати крохмаль, щоб він згодом не закис і щоб грудочки швидко розчинилися, слід за годинниковою стрілкою. Але, звичайно, якщо вам це буде незручно, то можете не дотримуватися цього правила.
2
Коли всі грудочки в крохмалі розійдуться, закип'ятіть воду і вилийте її відразу в миску з крохмальної кашкою. Лейте її тонкою цівкою, постійно помішуючи і стежте за тим, щоб загустевая, клейстер був однорідним, без згустків і пластівців.
3
Якщо крохмаль довго зберігався, то його властивості могли ослабнути, і він буде не так інтенсивно загусати. У цьому випадку поставте його ненадовго в цій же мисці на плиту, на самий мінімальний нагрів. Не забувайте постійно помішувати, щоб він не підгорів на дні миски. Дивіться за обставинами, але 5 хвилин зазвичай вистачає для того, щоб крохмаль заварилася і загус. На його поверхні утворюються дрібні бульбашки.
4
Зніміть миску з плити і переставте в тазик з холодною водою або в прохолодне місце, наприклад, на підвіконня, щоб він охолов. Зазвичай після цього клейстер стає більш густим, тому врахуйте це при заварюванні крохмалю.
Зверніть увагу
Вода завжди заливається в миску з крохмалем, а не крохмаль насипається в неї.
Корисна порада
Не слід заварювати крохмаль «про запас», він не зберігається довго. Варіть його невеликими порціями, щоб вистачило на один раз.Еслі в процесі зберігання клейстер став помітно густіше, то розбавте його невеликою кількістю гарячої води і ретельно перемешайте.Храніть клейстер можна в холодильнику, перелив його в скляну банку і закривши щільно кришкою.
Отримати крохмаль в домашніх умовах зовсім не складно. Тим більш, що для цієї мети не потрібно якийсь особливий картопля, годиться будь - дрібний, великий, підморожене, підгнилий, торішній. З одного відра призначеного для переробки картоплі виходить в середньому 1-1,5 кг крохмалю.
Вам знадобиться
  • - картопля;
  • - дрібна терка, м'ясорубка або соковижималка;
  • - відро;
  • - вода.
Інструкція
1
Відсортуйте картоплю. Відберіть дрібні, пошкоджені, непридатні для зберігання бульби. З них можна отримати хороший, якісний крохмаль. Якщо у вас мало часу, можете навіть не чистити картоплю, а просто добре промити його щіткою. Хоча краще все ж почистити.
2
Ретельно промийте підготовлену картоплю в холодній воді. Почистіть. Виріжте гнилі та пошкоджені місця. Ще раз ретельно промийте. Злегка підсушіть. Натріть його на дрібній тертці, періодично змиваючи з неї водою вийшла картопляну масу.
3
Якщо у вас не виявилося терки, то можна припустити картоплю через м'ясорубку або соковижималку. Отриману масу залийте водою у співвідношенні 2: 1.
4
Залиту водою картопляну масу гарненько перемішайте. Відфільтруйте через дрібне сито для борошна або складену вдвічі марлю. Залишилася в ситі гущу знову залийте водою, розмішайте і відфільтруйте. Повторіть цю процедуру кілька разів. Вода вимиває з картоплі крохмаль. Всю відфільтровану воду зберіть у відро і дайте відстоятися. Після того як вийшов крохмаль осів на дно, обережно злийте воду.
5
Крохмальну масу знову залийте чистою водою і дайте відстоятися. Години через три злийте воду. Проробіть це не менше трьох разів.
6
Готовий крохмаль відіжміть і розкладіть тонким шаром для просушування. Сушити його можна просто на повітрі або в теплій духовці. Головне, щоб температура не перевищувала 40 градусів. У цьому випадку замість сухого крохмалю можна отримати готовий кисіль. Ступінь сухості визначайте на дотик. Зробити це на око досить важко, оскільки крохмаль здатний вбирати велику кількість води, не змінюючи при цьому свого виду.
7
Просушений крохмаль розітріть або прокатайте качалкою, щоб він став розсипчастим. Домашній крохмаль має жовтуватий колір. Але нехай це вас не бентежить.