Як загартувати залізо.

Від якості гарту залізного вироби залежать термін його експлуатації, міцність. При недостатній загартуванню сталевого інструменту або предмета побуту його можна загартувати в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - багаття;
  • - деревний або кам'яне вугілля;
  • - ємність з машинним маслом (дизельним, моторним або автолом);
  • - ємність з колодязної водою;
  • - кліщі.
Інструкція
1
Розпаліть багаття: підсипали в нього велику кількість деревного або кам'яного вугілля. Це необхідно для того, щоб усередині багаття підтримувалася висока температура. Для кожної марки заліза є певна температура гарту, при недостатньому прогріві заліза його гарт буде марною. Тому перевірте, щоб вугілля розгорілися досить сильно і нудна температура досягнута. Для цього покладіть металевий прут на вугілля і дивіться за процесом зміни кольору. Коли прут набуває кольору вугілля, потрібна температура досягнута.
2
Покладіть на багаття залізне виріб. Весь процес гарту ретельно контролюйте. Час від часу перевертайте виріб з одного боку на іншу. Не допускайте, щоб місце гарту стало білим, це ознака перегартовування заліза, що неприпустимо при доведенні металу до гарту. Щоб залізне виріб добре загартувалось, місце гарту має бути малинового кольору. Слідкуйте, щоб колір місця гарту був рівномірним без темних ділянок. Це дозволить уникнути тріщин на загартованому виробі.
3
Як тільки колір став яскравим, виймайте з допомогою кліщів виріб і занурте його в ємність з маслом. Секунди три-чотири потримайте виріб в ємності, помішуючи масло, різко вийміть його на повітря. Дві секунди почекайте і знову занурте в ємність з маслом. Цю процедуру продовжуйте, поки колір місця гарту не стане «синюшним».
4
Як тільки місце гарту придбало синюшний колір, вийміть виріб з масла і занурте його в ємність з водою. Залиште виріб у воді до повного охолодження.
Зверніть увагу
Під час виймання вироби з ємності з маслом, будьте гранично акуратні. Масло, що залишилося на залозі, може спалахнути. Дотримуйтесь заходів безпеки. Чи не Загартовуйте одне і те ж виріб кілька разів, воно втратить структуру, стане ламким і шаруватим.
Корисна порада
Для більш якісної гарту, використовуйте гаряче масло. Дотримуючись всі етапи гарту заліза, ви отримаєте якісний виріб, яке ви зможете експлуатувати тривалий термін.
Загартовування - це система процедур, спрямована на підвищення опірності організму несприятливому впливу зовнішнього середовища. Воно виробляє імунітет, покращує терморегуляцію і зміцнює дух. Це тренування захисних сил, їх підготовка до своєчасної мобілізації при необхідності в критичних умовах. Загартовування організму необхідно проводити кожен день, без тривалих перерв і незалежно від погодних умов.
Інструкція
1
Для початку переконаєте себе в тому, що загартовування вам необхідно. Зрозумійте, що холод зовсім не ворог, а справжнісінький друг, який допоможе підвищити стійкість вашого організму і зробить міцним здоров'я. Постарайтеся змінити свої сформовані уявлення про холод, це забезпечить вам психологічний настрой.
2
Привчайте себе до загартовування в літній період. Почніть з обтирання, оскільки воно сприяє підготовці організму до інших водних процедур. Змочіть рушник у холодній воді, злегка відіжміть і обітріть їм все тіло . Тривалість процедури повинна бути не менше п'яти-семи хвилин. Потім необхідно ретельно розтерти тіло сухим рушником до почервоніння. Через пару днів приступайте до обливання тіла водою. Обливайте себе з таким розрахунком, щоб вода рівномірно потрапляла на все тіло . При перших обливаннях температура води повинна бути -35 ° С, потім поступово знижуйте її до -12 ° С. Проводите обливання в ранкові години після зарядки. Приймайте холодний душ, тоді вплив води на ваш організм буде не тільки температурним, але і механічним.
3
Дуже популярним і доступним способом є загартовування повітрям. Почніть гартуватися будинки в добре провітреній кімнаті, а через сім-десять переходите на вулицю. Температура повітря повинна бути не нижче -25 градусів за Цельсієм, а час загартовування не більше двадцяти хвилин. Поступово збільшуйте час кожної процедури на дві-три хвилини, поки воно не досягне двох годин. Через місяць ви обов'язково відчуєте дію загартовування повітрям на організм: ендокринна і нервова системи прийдуть в тонус, покращиться робота серця і дихальних органів, ви відчуєте свіжість, бадьорість і ясність думок. Обов'язковою умовою правильного загартовування є послідовне збільшення часу процедури.
4
Ультрафіолетові промені благотворно діють на організм, підвищують тонус центральної нервової системи, активізують діяльність залоз внутрішньої секреції, покращують бар'єрну функцію шкіри, обмін речовин і склад крові, сприяю утворенню вітаміну D. Всі ці чинники роблять позитивний виляння на настрій людини і його працездатність, а також є відмінним закаливающим засобом в боротьбі з простудними захворюваннями і інфекціями. Не зловживайте перебуванням на сонці, так як це веде до придушення імунітету та зниження опірності організму. Почніть засмагати по п'ять-десять хвилин, збільшуючи максимальну тривалість сонячних ванн до двох годин. Приймайте вітамінний чай із звіробою і борщівника. У цих рослинах містяться особливі речовини - фотосенсибілізатори, що підвищують чутливість шкіри до сонячних променів.