Як розрахувати шини. Як розрахувати і вибрати зимові.

Досить часто потрібно підібрати розмір автомобільних шин для установки на конкретний тип автомобіля. Однак, крім розмірів покришок, є й інші важливі параметри, які не варто ігнорувати, тому що від них залежить довговічність коліс і якість зчеплення з дорогою.
Вам знадобиться
  • - таблиця основних параметрів шин;
  • - рулетка;
  • - аркуш паперу і ручка.
Інструкція
1
Подивіться на етикетці, в дверному отворі з боку водія, рекомендований розмір покришок. Запишіть його на папір або запам'ятайте. Знайдіть у автомагазині колеса з таким розміром і за допомогою рулетки заміряйте зовнішній діаметр покришки. Запишіть це значення на папір. Заженіть машину на яму і виверніть передні колеса повністю: спочатку в одну, а потім в іншу сторони. Виміряйте лінійкою або рулеткою відстань від шини до найближчого елемента конструкції і запишіть ці значення на папір.
2
Вибираючи вподобані шини, враховуйте діаметр майбутніх дисків, і, залежно від розміру майбутньої покришки, підберіть ширину дисків. Необхідна ширина диска дорівнює ширині протектора. Можливо, буде простіше знайти диск трохи більшого діаметру потрібної ширини. Наприклад, взяти диски розміром 14 дюймів замість 13 і підібрати на них покришки. Цей варіант буде навіть виграшніше в плані довговічності, але при цьому дорожче.
3
Намагайтеся купити шини, габаритні розміри яких будуть приблизно такими ж, як рекомендовані. Наприклад, фірма-виробник рекомендує шини з розмірами 175/70R13 86S. 175 - це габаритна ширина покришки в міліметрах,/70 - висота профілю шини у відсотках від ширини, R-13 - монтажний діаметр, відповідний діаметру дисків, 86 - навантажувальний коефіцієнт, S - індекс швидкості. Варто зауважити, що габаритна ширина покришки може відрізнятися від ширини протектора, тому якщо ви хочете більш широкий протектор, то звертайте увагу на цю особливість. Не беріть шини із заниженими навантажувальними та швидкісними коефіцієнтами.
4
Якщо ви хочете поставити на машину диски R16 замість R13, знайдіть гуму підходящої ширини. Оскільки шин R16 шириною 175 мм не існує, більш реально знайти гуму шириною 215мм і ширше. Подивіться ваші записи і розрахуйте, скільки сантиметрів у вас є в запасі. Збільшення ширини покришки на 1см більше рекомендованої, скорочує виміряний відстань між колесом і кузовом на 5мм. Врахуйте, що не бажано збільшувати діаметр колеса більш ніж на 3 см, так як це призведе до підвищеної витрати палива і до погіршення тягових характеристик машини. Виберіть відповідні шини і заміряйте їх діаметр за допомогою рулетки. Порівняйте з рекомендованим діаметром колеса. Якщо перевищення рекомендованих габаритів майбутнього колеса в межах вашої розрахункової норми, можете сміливо купувати вибрані покришки. Швидкісний і навантажувальний коефіцієнт в цьому випадку буде істотно перевищувати рекомендований, що благотворно позначиться на довговічності гуми.
Правильно підібрані автомобільні шини забезпечують безпеку і реалізацію технічних характеристик автомобіля. Якщо встановити шини, рекомендовані автовиробником, немає можливості, необхідно підібрати взаємозамінний типорозмір покришок, враховуючи декілька параметрів.
Інструкція
1
Розшифруйте типорозмір автомобільних шин. Наприклад, в позначенні 175/65R14, перші 3 цифри означають ширину шини в міліметрах, 4 і 5 цифри - профіль шини (у% від ширини). Буква R є маркуванням радіальної шини, а останні 2 цифри позначають діаметр диска в дюймах.
2
Підберіть шини, незначно відрізняються за фізичними розмірами від «рідних». Допустимим вважається відхилення по діаметру до 5% і по ширині до 20%. Порівняйте повний діаметр колеса , встановленого на автомобіль, з новим типорозміром. Загальний обсяг = діаметр диска х 25,4 мм. + (Ширина шини х (профіль шини/100) х 2). Наприклад, якщо ви хочете змінити типорозмір 175/65R14 на 195/50R15, підставте в цю формулу відповідні параметри з цих позначень. Отримавши в результаті обчислень два значення (583,1 мм. І 576 мм.), Знайдіть їх різниця і відсоток, який вона становить від початкового об'єму. У даному прикладі різниця 7,1 мм. становить 1,2% від початкового об'єму 583,1 мм. і є допустимим значенням. Отже, ви можете без побоювань змінити типорозмір автомобільних шин.
3
Порівняйте висоту профілю і ширину шини. Наприклад, ви хочете змінити розмір 175/65R14 на 185/60R14. Помножте ширину шини на профіль (175 мм. Х 0,65 і 185 мм. Х 0,60). Різниця отриманих значень (113,75 мм. - 110мм. = 2,75мм.) Становить 2,4% від вихідної висоти профілю (113,75 мм.). Різниця в ширині шин (185 мм. -175 Мм.) Становить 10мм. і 5,7% від ширини 175 мм. Таким чином, можна зробити висновок про те, що типорозміри 175/65R14 і 185/60R14 є взаємозамінними.
Корисна порада
Перегляньте керівництво по експлуатації вашого автомобіля і знайдіть в ньому інформацію щодо рекомендованих типорозмірів покришок. Пам'ятайте про те, що літні та зимові шини можуть відрізнятися за розміром. Типорозмір також вказується на боковині покришки.