Як встановити акустичну полку.

Акустична полку це вже давно не розкіш в вітчизняному автомобілі, а є одним з найпростіших і необхідних елементів, що дозволяють довести звук у вашій машині «до розуму», так як штатна продукція далека від досконалості. Акустична полку здатна значно поліпшити якість звуку.
Вам знадобиться
  • - фанерас;
  • - столярний клей;
  • - лист вібропласт;
  • - карпет;
  • - електролобзик;
  • - дриль.
Інструкція
1
Підготуйте машину для монтування акустичної полки. Прокладіть акустичні дроти в задній частині автомобіля перед установкою акустичної полки. Прокладку проводів виконайте по підлозі уздовж тунелю по різні його сторони. Далі розмітьте на полиці кузова отвори під динамік.
2
Щоб розширити стереобазу, виберіть місця для отворів таким чином, щоб максимально віддалити їх від центру до задніх стійок. Після цього виріжте отвори, для цього необхідно демонтувати скло. Візьміть ножиці по металу, просвердлите дрилем отвору, ножицями проріжте по лінії. Все це обклейте Вибропласт.
3
Додайте шаблон полки, як лекала використовуйте декоративну оббивку полиці задній частині. Використовуйте лінійку і рулетку, приміряйте і подкорректируйте його розмір, відзначте отвори під динаміки. Будьте гранично обережні при розмітці, обрізати ви завжди встигнете.
4
Другий лист випиляєте за зразком першого. Далі склейте обидва листи, промажте клеєм обидва листи, в результаті у вас вийде монолітна дошка, а її товщина становитиме близько 15 мм. Нанесіть на нижню сторону полки щось щільне, але деформируемое, це забезпечить щільне прилягання акустичної полки до кузова, для цього використовуйте макрофлекс.
5
Видавите макрофлекс в ємність з водою, розмішайте його лопаткою, нанесіть його на полицю. Розмочений матеріал після застигання стає дуже міцним. Після того як він застигне, подрежьте ножем, щоб підкоригувати розташування акустичної полки.
6
Далі обшийте полку карпетом, встановіть на місце. Карпет виріжте за розміром і формою полки, до кожного краю додайте по п'ять сантиметрів. Загніть краю тканини, прикріпіть до торців полки за допомогою пістолета і скріпок. Таким чином, ви можете зробити акустичну полку для свого автомобіля власними руками.
тюнінгуем автомобіль, багато автолюбителів встановлюють великі акустичні системи з важкими динаміками. Однак у більшості машин "штатні" акустичні полки виконані з тонкого пластику, а тому просто не можуть витримати вагу нового обладнання. Доводиться полки зміцнювати.
Вам знадобиться
  • - ДСП;
  • - монтажна піна;
  • - рідкі цвяхи;
  • - гумовий джгут
Інструкція
1
Демонтуйте наявну полицю і зніміть з неї мірки. Вас цікавить довжина і ширина полки, її глибина і всі наявні поглиблення.
2
З листа ДСП виріжте по знятим мірками аналогічну полку, але без заглиблень. На їх місці прорежьте отвори. ДСП можна замінити пластинами пінопласту, однак, в такому випадку можливе деяке «крадіжку» звуку.
3
В отриману заготовку вставте "штатну" полку. У вас повинна вийти полку з подвійним підставою: пластик поверх ДСП. У місцях кріплення динаміків покладіть гумовий ущільнювач, який зафіксує колонки.
4
З'єднайте ДСП і зняту з автомобіля полку за допомогою монтажної піни або рідких цвяхів. Зверху покладіть важкий вантаж і залиште все на пару днів застигати. Будівельним ножем зріжте зайву піну. Як варіант можете використовувати кріплення куточками.
5
Коли конструкція висохне, встановіть динаміки. Вставте їх у прорізи з внутрішньої сторони (сторона, обшита ДСП), а зверху надіньте металевий обід, який закріпить динамік і приховає стик між краєм полиці і гратами динаміка.
6
Перш ніж встановлювати укріплену полку в автомобіль, прокладете по контуру полки гумовий джгут, він дозволить конструкції щільніше встати на місце і не дасть "деренчати" при русі. При необхідності джгут також можна приклеїти на рідкі цвяхи.
7
Для того щоб полку піднімалася (під нею, наприклад, може бути запасне колесо), встановіть її на звичайні рояльні петлі.
Зверніть увагу
Такі полки необхідні для того, щоб розташувати акустику. Вони замінюють штатну задню полицю в автомобілі. Акустична полку покращує якості звуку за рахунок об'єму багажника, який служить як акустичний ящик. Вони допомагають вибудувати сцену звуку. Усувають деренчання і скрип пластмаси. Дозволяють встановити динаміки практично будь-яких розмірів. Навіть покращують зовнішній вигляд салону автомобіля.