Як випоювати транзистори. Як перевірити мосфети транзистор.

Транзистор являє собою компонент, зроблений з напівпровідникового матеріалу, з трьома висновками. Він дозволяє вхідним сигналам керувати струмом в електричному ланцюзі. Зазвичай транзистор використовується для генерування, посилення і перетворення електричного сигналу.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - фен.
Інструкція
1
Скористайтеся наступною технологією для випайки транзистора-мосфети. Використовуйте два паяльника, щоб випаять транзистор. Один повинен бути на 65 Вт, їм нагрійте витік транзистора, другий на 36 Вт повинен мати широке жало, їм нагрійте відразу два висновки - витік і затвор.
2
Щоб легше було випаять транзистор, попередньо залийте простір навколо мосфети невеликою кількістю спіртоканіфолі. Після прогріву висновків транзистора до того моменту, поки почне плавитися припій, різко підніміть корпус мосфети двома паяльниками. Він відлетить недалеко в сторону.
3
Використовуйте один паяльник, потужністю 40 Вт Прогрійте їм і підніміть затвор і витік, далі підійміть стік, відпаяти до кінця затвор і витік. Тут потрібно допомогти собі зубочисткою, але робіть все плавно, якщо зробите різкий рух, то можете відламати ніжку транзистора.
4
Найголовніше: відпаяти транзистор так, щоб не відійшли контактні площадки. Коли прогріється стік транзистора, можна підкласти між ним і платою шматочок паперу, коли вона влізе повністю і виконає відділення стоку від плати, то ніжки транзистора можна легко отпаять, що не виламуючи з корпусу.
5
Виконуйте отпайку транзистора з використанням в гіршому випадку каніфолі або паяльного жиру, а в кращому - спіртоканіфольних флюсів або паяльною пати. Також ви можете спробувати випаять транзистор за допомогою веллеровское термофена.
6
Щоб захистити елементи від небажаного нагрівання, використовуйте фольгу. Зняти мосфети можна будівельним феном: перед нагріванням на кожен висновок нанесіть по краплі спіртоканіфолі, підігрійте знизу феном, з відстані трьох-п'яти сантиметрів.
7
Коли припій попливе на контактній площадці, припиніть гріти і зніміть транзистор пінцетом. Щоб захистити конденсатори від перегріву, зробіть циліндричні алюмінієві екрани з неробочих конденсаторів. Якщо виконуєте пайку гарячим повітрям, одягніть їх на довколишні конденсатори.