Як визначити частину мови. Визначити частина мови онлайн.

Щоб визначити частина мови, потрібно знати, що таке частина мови. Це слова, які володіють морфологічними та синтаксичними ознаками. Розрізняють самостійні та службові частини мови.
Вам знадобиться
  • 1. Слова
  • 2. Ручка
  • 3. Папір
Інструкція
1
Задайте питання до слова. Слово відповідає на питання хто, що? Це іменник. Наприклад, мама, гора, трава. Іменники називають предмети.
2
Відрізняйте від імені іменника прикметник. Це слова, які позначають ознаки предметів. Наприклад, новий, шерстяний, мамин. Прикметники відповідають на питання який, яка, яке, які, чий, чия, чиє, чиї.
3
Відрізняйте слова, які замінюють іменники і імена прикметники. Це займенники. Вони вказують на предмети і особи або їх ознаки, але не називають їх. Наприклад, я, ми, ти, хто, мій, який, цей, ніхто, будь-який, кожен, хтось і т.д.
4
Задайте питання скільки. На це питання відповідають кількісні числівники і визначають кількість предметів. Наприклад, один, сорок і т.д. Порядкові числівники відповідають на питання який, яка, яке, які. Наприклад, п'ята, шоста.
5
Подивіться, позначає чи слово дію і стан. Якщо так, то це дієслово. Наприклад, читаю. Дієслова визначають час, обличчя і кількість. Виняток - інфінітив, неизменяемая невизначена форма дієслова. Для вираження тимчасового властивості використовують причастя. Вони також потрібні для вираження ознаки предмета, залежного від певної дії. Причастя суміщають в собі ознаки дієслова і прикметника. Наприклад, сплячий, граючий. Від дієслова відрізняються деепричастия. Воно утворюються від дієслова, але не має часу, не змінюються по особам, родами і числами. Наприклад, розмовляючи, поклавши.
6
Також існує незмінна частина мови - прислівник. Наприклад, тут, сюди, довго, втрьох, пішки і т.д. Вони позначають ознаки дій або ознаки ознак.
Зверніть увагу
Умійте відрізняти службові частини мови. Це прийменники. Наприклад, в, для, по, через. Також існують союзи. Вони потрібні для зв'язку однорідних членів речення або цілих речень. Крім того, є союзні слова, які використовуються в складних пропозиціях для зв'язку придатковогопропозиції з головним.