Як заробити на виготовленні сувенірів.

Сувеніри - те, без чого не обходиться жоден мандрівник. З кожного нового міста або країни хочеться навести невелику штучку на пам'ять. Проте асортимент сувенірної продукції часто засмучує - надто дорого, нецікаво, та й вибір невеликий. Чи можна збільшити пропозицію для туристів, та ще й непогано заробляти при цьому? Можна, якщо знати конкретні способи.
Інструкція
1
У виробництві сувенірів головне - цікава ідея. Не варто пропонувати те, що вже представлено на ринку. Придумайте що-небудь оригінальне. Врахуйте, що чим цікавіше ідея, тим швидше з'являться наслідувачі. Тому виробництво повинно бути мобільним і готовим швидко переорієнтуватися на новий товар.
2
В сувенірному бізнесі дуже важливий місцевий колорит - адже більша частина пам'ятних штучок розкуповується туристами. Подумайте, що може асоціюватися з вашим містом, областю чи краєм. Найкраще розкуповуються дрібні вироби - магніти на холодильник, записні книжки, цікава біжутерія, гуртки та інше. Можна непогано заробити на виробництві речей з символікою спортивних змагань або міжнародних фестивалів, однак, для використання офіційного логотипу на виробах доведеться придбати ліцензію.
3
Призначте адекватну ціну за свою продукцію. Багато майстрів дуже високо оцінюють ручна праця. Однак покупці не готові оплачувати години, витрачені на виробництво. Сувенір - це не колекційна річ, від нього чекають не унікальності, а оригінальності та цікавої ідеї. Поставте виробництво на потік - собівартість кожної одиниці товару знизиться.
4
Займіться рекламою і просуванням. Починати варто з ярмарку ремесел - такі влаштовуються в багатьох містах. Є спеціалізовані регіональні виставки, виїзні передсвяткові розпродажі. Орендуйте прилавок - зазвичай адміністрація ярмарків встановлює цілком щадні ціни на місця. Зіставте роздрібний продаж і активне просування - влаштуйте майстер-клас, роздавайте візитки та буклети. На ярмарках можна зав'язати корисні знайомства, знайти постійних перекупників або домовитися про виїзну виставці.
5
Зробіть інтернет-сайт, на якому буде показана ваша продукція і детально викладені умови співпраці. Непогано, якщо потенційні покупці зможуть купити ваші сувеніри безпосередньо на сайті. Шукати споживачів можна і на інтернет-форумах. Однак врахуйте, що на спеціалізованих форумах ви зустрінете не покупці, а таких же майстрів, як і ви. Шукайте сайти і спільноти за інтересами.
6
Запропонуйте свої сувеніри в спеціалізовані крамниці й магазини. Якщо ціна влаштує продавця, вам може бути запропоновано постійну співпрацю. Підшукуючи партнерів, звертайте увагу на магазини з інших міст - іноді співпрацювати з ними вигідніше.
7
Спробуйте відкрити власну торгову точку - це вигідніше, ніж продавати товар через посередників. Один продавець на зміну і пара квадратних метрів площі в добре відвідуваному торговому центрі - ось все, що потрібно для початку сувенірного бізнесу. Заодно ви дізнаєтеся, чи цікаво вашу пропозицію публіці, і зможете внести в нього корективи. А якщо продажі підуть добре, має сенс розширити виробництво і збільшити власну торговельну мережу.