Як розібрати лазер.

Є теорія, що лазерна указка, яка продається в практично кожному газетному кіоску, не розбирається. Тобто якщо вона з якоїсь причини зламала, слід відкинути усі думки про можливу лагодження та відразу купити нову. Це твердження не зовсім відповідає дійсності. Вдавшись до невеликої хитрості, можна її розібрати.
Інструкція
1
Дотримуйтесь деякі заходи безпеки. Одягніться в одяг з бавовняної тканини або в яку-небудь іншу, яка не здатна накопичити електростатичний заряд. Перш ніж розібрати лазер, кілька секунд потримайте за батарею опалення у вашій квартирі або будь-який інший масивний металевий предмет, щоб позбутися від залишкового електрики, яке могло накопичитися в вашому тілі. Все це потрібно для того, щоб не пошкодити лазерний діод.
2
Візьміть лазер, зніміть кришку. Витягніть з нього батарейки і відкладіть їх в сторону. Потім огляньте корпус лазера. Усередині повинна знаходитися спеціальна ізоляційна плівка - ізоляційний циліндр. Витягніть його. Зніміть з лазера насадку, потім візьміть резьбомери. Він вам знадобиться, щоб виміряти крок різьби на голівці лазера там, де прикручуються насадки.
3
Якщо резьбомери немає і ніде взяти, візьміть якомога більше різноманітних гайок відповідного діаметру. підбирайте гайки до тих пір, поки не знайдете таку, яка б накрутити на посадкове місце насадки лазера. Візьміть невеликий шматок м'якої тканини. Його має вистачити на те, щоб можна було кілька разів обернути лазерну указку. Потім затисніть лазер в лещатах різьбленням вгору. Чи не затискайте занадто сильно, щоб не пошкодити корпус.
4
Візьміть подошедшую гайку. Вона вам зараз знадобиться, щоб розібрати лазерну указку. Наверніть гайку її на різьблення. Візьміть плоскогубці. Закручуйте її доти, поки випромінювач не вийде з корпусу. Врахуйте, що ні в якому разі при накручення не можна допускати перекіс, бо в цьому випадку можна пошкодити випромінювач. Лазер розібраний.
5
Тепер при бажанні ви можете за допомогою додаткового резистора і потужніших батарейок збільшити яскравість лазера, знизити витрату споживаної енергії і т.д. Зверніть увагу на лазерний діод. Якщо він встановлений в корпус указки без додаткового корпусу, дотримуйтесь особливої обережності, т.к. його досить легко можна пошкодити.
Вважається, що звичайна недорога лазерна указка, що продається в газетному кіоску, має нерозбірну конструкцію. Однак, при використанні спеціальних прийомів вона піддається розбиранню без пошкодження.
Інструкція
1
Переодягніться в одяг і взуття, не здатні накопичувати електростатичний заряд. Після цього короткочасно торкніться радіатора опалення. Таким чином ви уникнете пошкодження лазерного діода статичним електрикою.
2
Зніміть кришку з указки і витягніть з неї батарейки. Складіть їх так, щоб вони не торкалися одне одного.
3
Витягніть з корпусу приладу ізоляційний циліндр з плівки. Збережіть його.
4
Відверніть від указки насадку і відкладіть її в сторону.
5
резьбомери виміряйте параметри наявної на випромінювачі указки зовнішньої різьби, на яку накручується насадка. Якщо у вас немає резьбомери, просто пробуйте всі наявні у вас гайки близьких розмірів, поки не знайдете таку, яка накручується на цю різьбу.
6
Оберніть прилад декількома шарами тканини. Злегка, щоб не деформувати корпус, затисніть обгорнуту указку в лещата різьбленням вгору.
7
Наверніть на різьбу гайку. Потім, використовуючи пасатижі, продовжуйте її навертати. Тримайте пассатижи і гайку рівно, не допускаючи перекосу. Поступово випромінювач вийде з корпусу і залишиться на гайці.
8
Відверніть гайку від випромінювача. Тепер ви можете замкнути кнопку (але не резистор!) І подати на випромінювач напруга порядку 4 В від трьох послідовно з'єднаних великих батарейок типорозміру AA або AAA через додатковий резистор номіналом близько 100 Ом і крупний, зручний вимикач. Попередньо паралельно лазерному диоду підключіть конденсатор ємністю близько 0,01 мкФ.Яркость указки залишиться тією ж, але витрати на батарейки значно знизяться.
9
Виміряйте струм через указку . Він не повинен перевищувати 35 мА. При необхідності, скоректуйте номінал резистора. Підключення і відключення миллиамперметра або замінює його комбінованого приладу здійснюйте при відключеному джерелі живлення. Пам'ятайте також про необхідність захисту лазера від ЕР.
10
Якщо лазерний діод безкорпусний, проявляйте при роботі з випромінювачем особливу акуратність, щоб не змахнути його.
Зверніть увагу
За жодних обставин не направляйте промінь лазера в очі, на людей, транспортні засоби та домашніх тварин.