Як визначити знос автомобільних шин.

Перевірка зносу автомобільних шин є одним з найважливіших заходів у плані догляду за автомобілем. Своєчасне обстеження стану гуми допоможе уникнути аварії на дорозі, зайвих витрат, а то і збереже ваше життя та життя ваших пасажирів. Розумне рішення - періодично звертатися за консультацією до фахівців, проте, можна навчитися визначати ступінь зносу самостійно. Для цього існує кілька надійних способів.
Інструкція
1
Провідними виробниками шин зазвичай вказується норма пробігу кожної з моделей. Це різні величини, і вони досить відносні. Багато залежить від якості вихідного матеріалу, стану дорожнього покриття, особливостей стилю водіння і ін. Даний метод визначення ступеня зносу гуми досить поширений, але він не найкращий у силу невизначеності кінцевих результатів.
2
Зверніть увагу на індикатори зносу - TWI (Tread Wear Indicator). Їх встановлюють виробники багатьох марок шин. Зазвичай індикатори являють собою вузьку смужку між протекторними блоками. Для його виявлення слід уважно оглянути боковину. Постарайтеся розгледіти або фірмовий знак компанії-виробника, або стрілку, або буквене позначення. Якщо індикатор стикається з дорогою (це видно відразу), замініть шину.
3
Дослідіть глибину профілю. Досвідчені водії визначають цей показник на око, інші - за допомогою лінійки. Критичною глибиною протектора вважається 1,6 мм для літніх покришок і 4 мм для зимових. Краще не доводити стан шин до цих мінімальних відміток, т.к. вони вже практично не забезпечують зчеплення з дорожнім полотном. Ви поступите розумно, поміняєте гуму трохи раніше.
4
Запасіться іноземними та вітчизняними монетами. Веселі та кмітливі автолюбителі використовують для визначення зносу шин американську 1-доларову монету, на якій зображений Джордж Вашингтон. Прослідкуйте їх приклад: в канавку протектора вставте монету так, щоб верхівка голови президента була спрямована вниз. Якщо кінчики волосся Вашингтона видно, пора міняти гуму, якщо не видно, шини ще вам послужать. Якщо у вас під рукою виявився лише одноцентовік із зображенням Лінкольна, задовольняйтеся та ім. Якщо на вставленої в канавку протектора монетці маківка Лінкольна видна, то, швидше за все, прийшла пора міняти гуму на новую.В вашій кишені дзвенить тільки вітчизняна дрібниця? Не біда. Візьміть 2-рублеву монету і виконайте з нею процедуру, описану вище. Голова орла повинна знаходитися внизу. Якщо верхівка гордої птиці видніється над поверхнею протектора, то шина ще вам послужить. Але якщо вона хоча б частково поринула в канавку, ваші покришки підлягають замене.Несмотря на гадану несерйозність даного методу, він досить точно показує ступінь зносу шин. До цього способу вдаються багато автолюбителів.
Корисна порада
Перевіряйте шини на ступінь зносу хоча б один раз протягом місяця. Адже вічну гуму поки ще не винайшли, а піддавати себе і своїх пасажирів на небезпеку не варто.