Як закінчити аспірантуру.

Аспірантура - можливість продовження освіти, отриманої в вузі, з метою написання кандидатської дисертації. Це відмінний шанс для тих, хто хоче займатися науковою діяльністю. Вступити до аспірантури можна після закінчення інституту на очне відділення. Можна вчитися в ній заочно, працюючи на виробництві, або бути здобувачем. Але найголовніше - це закінчити її і захистити кандидатську дисертацію.
Інструкція
1
Навчання в аспірантурі проходить відповідно до річних планів, які аспірант складає і розробляє разом зі своїм науковим керівником. Ці індивідуальні плани стверджує Вчена Рада вузу, і вони повинні строго виконуватися. Одна з ваших основних завдань - вчасно і відповідно до плану здійснювати свою діяльність в якості аспіранта, як освітню, так і науково-дослідну.
2
Щоб закінчити аспірантуру, вам буде потрібно здати кандидатські іспити. Їх, як правило, три: історія та філософія науки, іноземна мова та спеціальна дисципліна, відповідна тій темі кандидатської дисертації, яку ви обрали і яку затвердив Вчена Рада.
3
Відповідно до затвердженого індивідуальним планом, ви повинні послідовно виконувати наукові дослідження та готувати публікації по темі вашої кандидатської дисертації. Крім цього, ви повинні виконувати навчально-методичну роботу аспіранта, підвищувати рівень своєї освіти, наукової і педагогічної кваліфікації.
4
Крім того, ви повинні будете періодично проходити атестацію на засіданнях кафедри, на яких буде перевірятися виконання вами графіка підготовки глав дисертаційної роботи. Якщо ваш індивідуальний план не виконується, то вас можуть в будь-який момент відрахувати з аспірантури, незалежно від того, на якому курсі ви навчаєтеся.
5
Захистити кандидатську дисертацію вам потрібно буде до того, як ви закінчите аспірантуру. Отже, приблизно за півроку до цієї дати ви повинні пройти предзащіту на засіданні кафедри, на якій представите виконану дисертаційну роботу і отримаєте рекомендацію на її подання до дисертаційна рада. Це значить, що робота допущена до захисту.
6
Дисертаційна рада, в свою чергу, дасть дозвіл на розсилку автореферату можливим опонентам. Його потрібно розіслати за місяць до захисту. Після цього вас чекає захист кандидатської дисертації та успішне завершення освіти в аспірантурі.
В деяких життєвих ситуаціях в аспіранта може виникнути необхідність закінчити своє навчання. В цьому випадку необхідно правильно оформити свій відхід з аспірантури та університету або наукового інституту.
Інструкція
1
Повідомте про своє рішення науковому керівнику. Якщо ваше бажання покинути аспірантуру пов'язано з процесом написання дисертації, можливо, в бесіді з керівником ви зможете вирішити будь-які поточні протиріччя. Також виходом може стати зміна людини, яка буде направляти і допомагати вам у науковій діяльності. Таке питання можна вирішити через кафедру, на якій ви проходите підготовку дисертації.
2
Дізнайтеся, чи можна у вашому випадку піти в академічну відпустку. Якщо ваші проблеми пов'язані з якою-небудь тимчасової ситуацією, то і покинути аспірантуру можна також на час. Підставою для відпустки може стати хвороба, вагітність чи інша екстрена ситуація. До того ж, за домовленістю з науковим керівником і вченою радою, ви можете продовжити термін підготовки дисертації до чотирьох років без будь-яких серйозних об'єктивних підстав. Для цього потрібно буде внести зміни в план аспіранта. Це можливо, тому що діяльність аспіранта не пов'язана з регулярним відвідуванням занять. Дату проходження, наприклад, кандидатських іспитів, можна вибирати досить вільно.
3
Якщо ви все ж вирішили залишити аспірантуру остаточно, зверніться на кафедру, до якої ви приписані. Вам потрібно буде написати заяву із зазначенням причин відходу. При навчанні в платній аспірантури ви можете претендувати на повернення частини внесених грошей, наприклад, якщо ви йдете в середині семестру. Конкретна сума, яку вам можуть повернути, залежить від політики університету в даному питанні.
Зверніть увагу
Догляд з аспірантури значить для вас кінця наукової кар'єри. Ви можете продовжити написання дисертації вже самостійно, в зручному для вас темпі. Згодом ви зможете захистити свою роботу в обраному університеті або науковому інституті в якості здобувача.