Як навчитися хорошої мови.

Можна красиво і модно одягатися, бути зовні привабливим, але якщо людина при цьому каже неписьменним мовою, у нього невеликий словниковий запас, в мові переважають однотипні пропозиції, то враження про нього складеться не зовсім позитивне. Гарна мова - важлива частина позитивного іміджу і їй потрібно вчитися.
Інструкція
1
Перший і, мабуть, найважливіший рада - більше читайте. По-перше, читання сприяє поповненню словникового запасу, збагачує мова. По-друге, класична література, наприклад, твори А.С. Пушкіна, І.С. Тургенєва - це зразки художнього мовлення. Окремі вирази, фрази відкладаються в пам'яті, міцно входять у словниковий запас, використовуються надалі в розмові.
2
Спілкуйтеся з цікавими, ерудованими, освіченими людьми. Беручи участь в обговоренні будь-якої теми, людина багато чого бере для себе, підвищує рівень своєї грамотності, збагачує мова.
3
Врахуйте, що словниковий запас людини сам по собі не робить мову людини грамотної. Необхідно вміти граматично правильно будувати речення, ясно, точно, образно висловлювати свої думки. Спробуйте виконати нескладні вправи. До якомусь слову підбирайте визначення, наприклад, краса - це ... Або запишіть на листку паперу кілька слів, а потім складайте з цих слів пропозиції. Чим більше вийде, тим краще.
4
Якщо буває важко формулювати і висловлювати словами думки, використовуйте метод конспектування - записуйте висловлювання на листку паперу. Дайте прочитати цей лист комусь іншому. Послухайте, як звучить текст з боку. Це дасть можливість побачити, а точніше почути недоліки, виправити шорсткості. Уміння правильно висловлювати свої думки позбавить вас від непотрібних слів, таких як «е», «це саме», «значить», «коротше» і т.п.
5
Не використовуйте в своїй промові нецензурні слова, жаргонні фрази, слова-паразити, наукові терміни, незрозумілі іншим людям. Уникайте також і шаблонних фраз.
6
Умійте вибирати стиль спілкування, а отже, вибирати лексику (слова), які були б зрозумілі всім слухачам. Абсолютно логічно, що недоречно говорити з близькими друзями так само, як, наприклад, на нараді в офісі. І навпаки. Уявляйте себе на місці ваших співрозмовників. Слідкуйте також за темпом мови і тембром голосу.