Як навчитися швидко говорити. Як швидко навчитися говорити скоромовки.

Будучи школярем, кожен мріяв відповідати урок так, щоб від зубів відскакувало, але не завжди мрія збувалася. І навіть зараз в найвідповідальніший момент не вистачає слів, ви червонієте від збентеження, а мова ледве ворушиться в роті. Все поправимо при вашому великому бажанні.
Інструкція
1
Для того, щоб навчитися швидко говорити, щоранку робіть гімнастику артикуляції. Вона складається з напружених рухів мовою і губами. Наприклад, - висуньте язик якомога далі з рота, постарайтеся дістати їм кінчик носа й підборіддя; - згорніть мову в трубочку; - зробіть губами хоботок як при поцілунку; поводите хоботком вгору-вниз, вправо-вліво, по колу; - широко посміхніться, постарайтеся дістати кінчиками рота вуха; - погрімаснічайте, згадайте, як ви в дитинстві дражнились.
2
Згадайте кілька скоромовок. Вимовляєте з спочатку повільно, ретельно вимовляючи всі звуки, а потім швидше, доводячи темп до максимально можливого. Особливо важливі для чіткої дикції скоромовки на тверді приголосні (наприклад, "На дворі трава, на траві дрова, чи не рубай дрова на траві двору") і на сонорні звуки (наприклад, "На мілині ми ліниво миня ловили, і міняли налима ви мені на лина, про кохання не мене ви мило молили і в тумани лиману манили мене ").
3
Вимовте швидко наступну скоромовку: "Істерично знервованого конституціоналіста Костянтина знайшли абсолютно акліматизуватися в конституційному Константинополі і винаходити вдосконалені пылепневмомешковыколачиватели". Це скоромовка для студентів ГІТІСу. Якщо вам вдалося її вимовити швидко, то ви прекрасно впоралися з попередніми завданнями. Якщо ні - продовжуйте працювати над дикцією.
4
Для того, щоб вільно володіти мовою, необхідно подолати збентеження і невпевненість в собі. Для цього частіше говорите собі, що ви все можете, вам все під силу. Виконуйте щодня наступну вправу: - закрийте очі і уявіть себе переможцем. Може бути, це перемога на спортивних змаганнях чи на шкільній олімпіаді. Кому що ближче. Посидьте з закритими очима хвилин 10, щоб розглянути у всіх подробицях свою перемогу.
5
Намагайтеся більше читати класичної літератури і якісної періодики. Це не тільки розширить ваш словниковий запас, але і наповнить голову думками, якими варто поділитися.