Як зберігати плитку. правила зберігання плитки.

При будівництві різного роду споруд (будівель, доріг) і в декоративному оформленні приміщень широко застосовуються різні види плитки. Незалежно від того, чи є плитка тротуарної або облицювальної, до її зберіганню перед використанням пред'являються певні вимоги. При порушенні умов правильного зберігання плитка може втратити товарний вигляд, а в гіршому випадку стає повністю непридатною для вживання.
Інструкція
1
Одне з головних властивостей, що висуваються до плитці - виняткова надійність і довговічність. Щоб зберегти ці характеристики на належному рівні, зробіть заходи до створення умов для її зберігання безпосередньо після виготовлення (перед застосуванням). В іншому випадку на вироби можуть чинити негативний вплив шкідливі чинники, наприклад, підвищена вологість або неприпустимі механічні навантаження.
2
При зберіганні плитки небезпека для неї представляє так звана біологічна корозія. При закладці плиткових виробів на зберігання передбачте захист від таких шкідливих впливів як цвіль. У більшості випадків для цього досить використовувати герметичну поліетиленову упаковку окремих блоків, в які вкладається плитка.
3
При доставці плитки до споживача чи під час складування для проміжного зберігання існує ризик нанесення виробам механічних пошкоджень. Тому при виборі місця зберігання переконайтеся, що на плитку виключено вплив інших масивних виробів або випадкове падіння великих предметів, що знаходяться на складі.
4
Виключіть проникнення на вироби вологи і атмосферних опадів. В деяких випадках джерелами недопустимого зволоження плитки служить зіткнення з грунтом (капілярний підсос). Волога на поверхні плитки може привести до розвитку шкідливої мікрофлори. Використовуйте при зберіганні плитки спеціальні дерев'яні або пластикові піддони, що запобігають зіткнення із землею.
5
Тротуарну плитку після виготовлення і распалубки укладіть лицьовою стороною один до одного. Використовуйте перед приміщенням плитки на зберігання спеціальну упаковку (стрічки та металеві скоби). Іноді не зайвим буде використовувати для тривалого зберігання стрейч-плівку. Особливо важливо забезпечити правильні умови зберігання тротуарної плитки протягом перших трьох тижнів після виготовлення, коли виріб набирає міцність і найбільш схильне шкідливим впливам середовища.
6
Для створення оптимальних умов зберігання плитки різного виду і типорозмірів обладнайте сухий закритий склад. В приміщенні передбачте хорошу вентиляцію. Особливо це важливо для тротуарної плитки та бруківки, яка повинна добре обдуватися. Для цієї мети використовуйте проміжні дерев'яні прокладки. При відсутності обдування поверхню виробу стає непривабливою.
Тротуарна плитка - відмінний матеріал для мощення вулиць, тротуарів, площ. Гідності плитки в тому, що вона довговічна, міцна, витримує дію агресивних хімічних речовин і великі перепади температур.
Тротуарна плитка може проводитися з різних матеріалів. Звичайно, головне сировину для її виготовлення - бетон, з нього виходить міцна і дешева плитка, втім, не особливо приваблива зовні. Дорожча плитка може виготовлятися з керамічних матеріалів, різних видів каменів, граніта.Плітку виробляють за двома основними технологіями - вібропресуванням і вібролиттям.
Перевагою тротуарної плитки є екологічність: рослини під нею можуть спокійно жити.

Вібропресована плитка

При вибропрессовании бетон поміщають в прес-форму, яка піддається сильної вібрації в вібропресі. В результаті отримують дуже міцну бетонну тротуарну плитку. Саме такою плиткою мостять тротуари. У деяких європейських містах її використовують навіть на проїжджій частині, але в цьому випадку беруть спеціальну дрібну плитку, так як безліч маленьких поверхонь краще витримують навантаження, ніж одна велика. Вібропресована плитка виглядає дещо шорсткою і грубою, іноді її роблять кольоровий, але для декоративних цілей вона все ж не підходить, її призначення - дати жителям міст зручну поверхню для пересування.

Вибролитая плитка

вібролітой плитку виготовляють із спеціальних пластичних мас шляхом лиття в віброформи. Така плитка має набагато меншу міцність і не витримує великого навантаження, тому її застосовують лише в приватному будівництві, наприклад, для дачних доріжок. Для зміцнення вібролітой плитки до її складу можуть бути додані армуючі волокна.

Гранітна тротуарна плитка

Найбільш міцною є гранітна плитка, вона здатна виконувати свої функції протягом 300 років. Її отримують, обробляючи булижники натурального каменю. При цьому гранітна бруківка виглядає дуже благородно, по своїм декоративним властивостям вона перевершує вібролиту плитку. Гранітну бруківку зазвичай використовують для центральних міських площ, значущих місць міста, також її можуть використовувати різні установи та магазини перед своїм входом, щоб підкреслити елітність місця. Ціна гранітної плитки висока, але вона окупається її довговічністю.
Гранітна плитка забезпечує кращий дренаж в порівнянні з бетонною.

Форма плитки

Зараз на ринку можна купити плитку практично будь-якої форми. Найпоширеніша - прямокутна плитка, її укладання проводиться простіше і швидше, тому плитка такої форми масово використовується для мощення вулиць та тротуарів. Фігурна плитка дозволяє створювати малюнок на тротуарі. Зазвичай розцінки на укладку такої плитки вище, адже потрібні більш досвідчені майстри.