Як грати з немовлям.

Для того щоб навчити грудничка володіти своїм тілом, необхідно розвивати моторику крихти з допомогою нескладних вправ або розвиваючих ігор, які повинні носити характер системності для досягнення певних результатів.
Інструкція
1
У розвитку дитини дуже важливі гри. Пограйте з малюком у «подорож по дому». Це дозволить йому краще познайомитися з місцем, де він живе, розвиває його фантазію. Для подорожі будуйте дороги на підлозі. Для будівництва дороги використовуйте різні матеріали - кубики, іграшки, рушники, ковдри, килимки.
2
Для початку продумайте свою подорож. Уздовж дороги поставте машинки малюка. Використовуючи кімнатні рослини, зробіть невелику лісосмугу, а за допомогою покривала - лісову галявинку. У лісі можуть зустрітися купини або пеньок (невеликий стільчик). На відпочинок можна зупинитися в курені, який легко спорудити з столу, стільців і покривала.
3
Подорож по дому можете також зробити і по повітрю. Для цього візьміть вашого малюка на руки, пройдіть з ним по всій квартирі і показуйте всі предмети, які вас оточують. Дайте просту, зрозумілу малюкові характеристику предметів (розмір, колір), нехай він доторкається до них, розвиваючи свої тактильні відчуття.
4
Покажіть важливі для дому предмети і постарайтеся, як можна цікавіше розповісти про те, для чого вони потрібні і як працюють. Наприклад, вкажіть пальцем на люстру і скажіть: «це люстра, коли ми її включаємо, вона світить» або «це холодильник, в ньому ми зберігаємо їжу та продукти», «це шафа, в ньому лежать твої красиві речі, в які ми одягаємо тебе вдома і на вулицю ».
5
Пам'ятайте, що такі подорожі дуже важливі для грудничка, оскільки цим вони допомагають малюку освоїтися в квартирі, щоб він відчував себе в ній впевнено.
6
Розвивайте дрібну моторику дитини, починаючи з трьох місяців, наприклад, грою з мішечками. Наповніть їх крупами, дрібними пластиковими кульками, гудзиками, короткими макаронними виробами, камінчиками, цибулевим лушпинням або піском.
Корисна порада
Якщо часу у вас предостатньо, зробіть доріжку для малюка з матеріалів різної фактури. Нехай пройде по ній босоніж - це стимулюватиме у нього тактильні відчуття і запобіжить появу плоскостопості.