Як скласти пропорцію. складання пропорції.

Від необхідності складних математичних розрахунків у звичайної людини кругом йде голова. Спробуйте-но підрахувати, яка сума прибуткового податку від вашої зарплати. В цьому випадку вам допоможе проста дія - складання пропорції. Пропорція - це рівність двох приватних. Записується вона у вигляді двох простих дробів, між якими ставиться знак рівності.
Інструкція
1
Припустимо, що ваша зарплата становить 10000 рублів на місяць. Це число буде діленим першого дробу. Оскільки ваша зарплата - це весь ваш дохід за місяць, ми приймемо його за 100 відсотків. Це число буде дільником першого дробу. Отже, перша дріб - 10000/100. Складіть дріб з використанням своїх чисел.
2
Вам потрібно обчислити податок, який буде утриманий з вашої зарплати на місяць. Податок на доходи фізичних осіб у нас в країні дорівнює 13-ти відсоткам. Це число буде дільником другого дробу. А оскільки суму утримуваного з вас податку ми не знаємо, позначимо її "x". Число "x" буде діленим другого дробу. Отже, друга дріб - x/13.
3
Складіть пропорцію, тобто запишіть обидві дробу і поставте між ними знак рівності. Наша пропорція - 10000/100 = x/13.Для того, щоб вирішити пропорцію, потрібно перемножити крайні члени пропорції і розділити їх на що залишилося член. Наприклад: x = 10000 * 13/100. Отже, x = 1300. Це і є сума податку, утримувана з вас на місяць при доході в 10000 рублів. Вирішіть свою пропорцію.