Як провести світло на дачу.

В умовах віддаленості від комунікацій електрику деколи є самим затребуваним джерелом енергії. Кожен власник нового дачної ділянки або індивідуального заміського будинку стикається з проблемою: як провести на дачу електричне освітлення? Проведення світла на дачу вимагає ретельного обмірковування, планування та деяких узгоджень.
Інструкція
1
Оцініть, яким буде загальне число споживачів енергії на вашому дачній ділянці, яку потужність вони споживатимуть. Врахуйте потреби в електриці побутових електроприладів, а також системи опалення, якщо така передбачена конструкцією споруди. Підсумуйте дані, щоб визначити потребу вашого господарства в електроенергії.
2
Зверніться з письмовою заявою в організацію, що відає електропостачанням у вашому районі. В заяві вкажіть адресу, за якою необхідно встановити постачання електроенергією, і необхідну потужність. Саме тут вам знадобляться попередньо зроблені розрахунки.
3
Після подачі заяви отримаєте технічні умови для приєднання до електричної мережі. Наберіться терпіння, оскільки для такого узгодження потрібно близько місяця.
4
З отриманими технічними умовами зверніться в проектну організацію, повідомивши, що вам потрібен елементарний проект для отримання дозволу на підключення до електричної мережі. Після підготовки проекту узгодьте його в місцевому Ростехнадзоре.
5
Пройшовши узгодження в контролюючому органі, подбайте про те, щоб до проекту був прикладений протокол випробувань. Всі документи зберіть в єдиний пакет, який повинен також включати акти про виконання технічних умов, про технічний приєднання та про розділ меж.
6
Придбайте лічильник, узгодивши його тип і параметри в органах енергонагляду, а потім зареєструйте його. Після реєстрації ви отримаєте абонентську книжку.
7
Домовтеся з майстром організації, що забезпечує енергопостачання в районі, щодо монтажу електричних комунікацій, провідних від центральної мережі до вашої ділянки. Обов'язково встановіть і підключіть електричний лічильник, після чого він буде опломбований. Лічильник найзручніше монтувати зовні будинку, в окремому добре ізольованому щитку.
8
Після завершення підключення до магістралі підключіть до підведеної мережі всю дачну електропроводку. Якщо ви не впевнені у своїх силах, запросіть для цих цілей професійного електрика.