Як погладити шкіряну куртку.

Шкіряна куртка - одяг практично поза сезоном і моди. Однак якщо ви давно не одягали улюблену шкірянку, вона могла за цей час злежатися і пом'яти. Як же її розгладити, не заподіявши шкоди матеріалу?

Інструкція
1
Якщо куртка довгий час лежала складеної - дайте їй трохи отвісеться. Візьміть відповідну вішалку і повісьте її так, щоб вона змогла за кілька днів розправитися.
2
Непогано допомагає і гаряча ванна. Наберіть повну ванну гарячої води, надягніть шкірянку на плічка і повісьте на мотузку або штангу для фіранки. Під впливом водяної пари куртка може розгладитися і без допомоги праски.
3
Але іноді без праски не обійтися. Візьміть праску і встановіть важіль, що регулює його нагрів, на мінімум (втім, в залежності від сорту шкіри, можна встановити його і на середню ступінь нагрівання). Візьміть бавовняну або замшеве тряпочку (цілком згодиться й шматок марлі, складений у кілька разів), розкладіть її на лицьовій стороні куртки і спробуйте спочатку розгладити малопомітний з боку фрагмент. Якщо все нормально, шкіра не прилипає до праски і не морщить ще більше, можете приступати до розгладженню. Відпарювач вам не буде потрібно.
4
Щоб не пошкодити куртку, праска розмашистими рухами водити по поверхні шкіри не варто. Акуратно прикладайте його буквально на секунду спочатку до швах шкірянки, а потім - до решти частин виробу.
5
Якщо вам здається, що ваша куртка не тільки пом'ята, але і трохи брудна, візьміть мило і губку і ретельно (але без особливого натиску) очистіть шкірянку від бруду . Порошком краще не користуватися, тому що невідомо, як вплинуть синтетичні миючі засоби на структуру шкіри. Та й білі розводи, які можуть залишитися на поверхні шкірянки навіть після прополіскування, вас навряд чи порадують. Після того як ви почистили куртку, почекайте, поки вона висохне, і тільки тоді пропрасуйте її.
6
Якщо у вас не вийшло розгладити куртку самостійно, віднесіть її в спеціальну хімчистку, що займається шкіряними виробами. Там її і почистять, і погладять.