Як обслуговувати комп'ютер.

Щоб пристрої персонального комп'ютера не вийшли з ладу раніше часу, його необхідно правильно експлуатувати і обслуговувати. Належний догляд за ПК також забезпечує стабільність його роботи і зберігає продуктивність цього обладнання.
Вам знадобиться
  • - програма SpeedFan;
  • - серветки;
  • - пилосос;
  • - антистатик.
Інструкція
1
Основна причина поломок персональних комп'ютерів - відсутність своєчасного обслуговування внутрішніх пристроїв. Зазвичай це пов'язано з наявністю великих скупчень пилу всередині блоку. Обов'язково проводите чистку всіх пристроїв хоча б раз на місяць. Вимкніть комп'ютер від мережі змінного струму і зніміть стінки системного блоку.
2
Пропилососьте всі внутрішні деталі, намагаючись не зачіпати важливих і тендітних елементів. Видаліть залишки пилу сухою ганчірочкою. Для цього можна використовувати висушені «вологі» серветки. Обов'язково видаліть весь пил з лопатей вентиляторів. Це краще робити за допомогою ватних паличок. Змочіть їх в спиртовому розчині і ретельно протріть кулери.
3
Нанесіть на лопаті вентиляторів, радіатори охолодження і корпус блоку антистатик. Це допоможе запобігти швидка поява пилу. В даному випадку краще використовувати спрей. Намагайтеся не завдавати рідина на плати і конденсатори.
4
Якщо у вас є можливість, то придбайте захисну сітку для системного блоку. Вона досить якісно захищає від проникнення зайвих частинок всередину блоку.
5
Не забувайте виконувати ряд операцій, що дозволяють зберегти продуктивність комп'ютера і продовжити термін його служби. Виконуйте 1-2 рази на місяць дефрагментацію жорсткого диска. Використовуйте для цього вбудовану функцію операційної системи Windows. Налаштуйте автоматичний запуск дефрагментації. Періодично перевіряйте системний реєстр на наявність помилок.
6
Намагайтеся не залишати комп'ютер включеним, якщо в цьому немає необхідності. Пам'ятайте про те, що у більшості пристроїв є певний ресурс роботи. Слідкуйте за температурою обладнання. Для цього використовуйте програми Everest або SpeedFan. Це дозволить виявити неполадки в роботі кольорів задовго до того моменту, коли вони приведуть до псування обладнання.