Як виставити колеса. Каквистовіть сходження передніх коліс на соболі.

Після планового ремонту ходової частини автомобіля іноді виникає необхідність правильно виставити колеса. Не секрет, що погано відрегульовані колеса можуть цілком відчутно вплинути на вартість володіння машиною, значно збільшуючи витрату палива і гуми. Крім того, автомобіль стає погано керованим навіть на відносно невисоких швидкостях, і цей фактор цілком може стати причиною аварійної ситуації на дорозі.
Вам знадобиться
  • - шнур з схилом;
  • - крейда;
  • - рівний майданчик;
  • - ключ для регулювання поворотного кулака;
  • - телескопічна лінійка;
  • - помічник.
Інструкція
1
Підготуйте машину до регулювання розвалу і сходження коліс. Подивіться в інструкції до транспортного засобу норму тиску в шинах при штатній навантаженні і швидкості. Перевірте стан дисків. У разі, якщо процедура виставлення коліс відбувається без попереднього ремонту підвіски або амортизаторів, переконайтеся, що всі важелі і шарніри функціонують добре. Також, необхідно «взути» машину в комплект однакової гуми, бажано нової і ще не проезженной.
2
Якщо ремонт машини проводився не на сервісі, а своїми руками, то слід потурбуватися про розвал-сходження заздалегідь, зазначивши фарбою або будь-яким іншим доступним способом становища з'єднань підвіски відносно один одного, також підрахувати кількість обертів при демонтажі рульових тяг. Всі ці заходи допоможуть при складанні підвіски і наступному виставленні коліс.
3
Знайдіть рівну площадку, бажано бетонну або асфальтову. Відрегулюйте розвал коліс за допомогою простого інструменту. Якщо у вас є помічник, то попросіть його взяти крейду і поставити діаметральні мітки на вимірюваний колесо - одну знизу, а іншу зверху. Прикладіть мотузку або шнур з схилом до крила. Виміряйте відстань між шнуром і колесом у зазначених зонах за допомогою лінійки. Воно повинно відповідати нормі в ± 3мм.
4
Щоб виключити помилки у вимірі, проведіть обчислення знову, тепер уже на іншому колесі. Потім розгорніть машину і піддайте вивченню інші. Порівняйте отримані дані. У разі необхідності підніміть машину за допомогою домкрата, зніміть колесо для того, щоб відрегулювати розвал.
5
За допомогою ключа звільніть кріплення стійки амортизатора до куркуля повороту. Посуньте кулак всередину або, навпаки, назовні, залежно від отриманих при перевірці даних. Підтягніть ослаблені болти кріплень стійки, поставте колесо, акуратно зніміть машину з домкрата. Потім пару раз качніть автомобіль, знявши можлива напруга підвіски, і знову проведіть виміри.
6
Займіться регулюванням сходження. Встановіть колеса максимально прямо. За допомогою крейди нанесіть мітки на внутрішній частині двох передніх коліс. Візьміть лінійку і встановіть її краї на мітки. На шкалі необхідно виставити нульовий рівень і зафіксувати його. Тепер прийшов час помічнику трохи відкотити машину вперед. При цьому потрібно стежити, щоб лінійка не "прийшла» в підвіску або кузов, тобто рух автомобіля повинно бути мінімальним.
7
Виміряйте відстань між передніми колесами. Залежно від отриманих цифр, вкоротити або подовжити кермові тяги, і знову проведіть контрольні вимірювання.