Як виконати декор стін в дитячій кімнаті.

Діти - народ непосидючий і допитливий. Тому треба приділяти особливу увагу оформленню дитячої кімнати. Адже вона одночасно для дитини і ігрова, і спальня, і «робочий кабінет». Дитина росте, змінюються його інтереси, разом з ним повинен змінюватися і декор дитячої кімнати.
Вам знадобиться
  • Для об'ємних деталей:
  • - гіпс;
  • - формочки для кексів або тістечок;
  • - клей для плиток (підійде навіть «бустилат»).
  • Для фриза:
  • - товстий декоративний шнур;
  • - маленькі гвоздики;
  • - картон для схеми.
Інструкція
1
Головне в оформленні стін в дитячій кімнаті - колір. Давно відомо, що різні відтінки зеленого діють на психіку заспокійливо, червоний колір, навпаки, збуджує, а синій - пригнічує. Виберіть для оформлення дитячої спокійні тони: салатовий, персиковий, золотисто-рожевий і блакитний, які додадуть кімнаті затишок, а у дитини викличуть почуття захищеності.
2
Якщо дитина любить малювати, виділіть для його творчості на стіні декілька ділянок, добре вирівняйте поверхню, заґрунтуйте і пофарбуйте білою фарбою. Оформіть ділянки для малювання багетной рамкою. Тут дитина зможе творити без шкоди для інших стін, а що змінюються картини стануть чудовою прикрасою дитячої.
3
Якщо ви зупинили свій вибір на шпалерах, поталу їх в два яруси. Від підлоги на одну третину стіни - з одним малюнком, вище - з іншим. Це допоможе уникнути одноманітності і монотонності в дитячій кімнаті. Вибирайте паперові шпалери, вони тепліше і надають кімнаті затишок або екологічно чисті, приємні на дотик і з хорошою теплоізоляцією шпалери з бавовняним покриттям.
4
Прикрасьте стіни фотографіями і малюнками. Це сприятиме розвитку дитини і зробить кімнату пізнавальною. Картинки час від часу міняйте і обов'язково всі зображення обговорюйте з дитиною.
5
Дизайнери рекомендують використовувати в декорі дитячих кімнат об'ємні елементи і техніку фриз. Це розвиває фантазію дитини. Оформіть верхню частину стіни і стеля в дитячій гіпсовими зірочками, які привнесуть в дизайн кімнати атмосферу затишку. Для цього візьміть гіпс і залийте його в звичайні кулінарні формочки для тістечок і кексів. Щоб гіпс легше відокремлювався, попередньо змастіть їх силіконом. Робота значно спроститься, якщо у вас є силіконові формочки.
6
Коли гіпс застигне, вийміть зліпок з формочки. Розділіть частина стіни і стеля, де ви збираєтеся кріпити зірочки, на квадрати і зробіть розмітку олівцем. Приклейте зірочки в точках перетинів ліній будь-яким клеєм для плиток.
7
Для фриза виріжте з щільного картону схематичну форму хвилі. Потім відзначте олівцем на стіні потрібну висоту для основи фриза і проведіть вздовж всієї стіни лінію. Прикладіть до неї картонний шаблон і закріпіть його клейкою стрічкою. Розкладіть по краю шаблона товстий шнур і прибийте його до стіни гвоздиками. Відкріпите шаблон і знову прикладіть його на ділянку поруч. І так по всій довжині стіни. Коли фриз буде закінчений, зітріть ластиком все олівцеві лінії.
Зверніть увагу
На думку психологів, велика кількість дитячих фотографій на стінах може привести до розвитку самозакоханості та егоїзму.
Корисна порада
Якщо в кімнаті живуть двоє різностатевих дітей, розділіть простір кольоровим оформленням стін. На половині одну дитину вони можуть бути одних кольорів і відтінків, на половині іншого - інших.