Як міняти трансмісійне масло. масло трансмісійне марки для калини.

Заміна трансмісійного масла в коробці передач (КПП) - дуже важлива процедура, від якісного виконання якої залежить не лише стан автомобіля, але також безпеку водія транспортного засобу та його пасажирів. Виробники машин рекомендують проводити заміну масла КПП автомобіля через кожні 35 000 км пройденого шляху.
Вам знадобиться
  • - інструкція для автомобіля;
  • - нове масло (3-5 літрів, в залежності від специфікації машини і умов експлуатації);
  • - ключі: накидной на «17», шестигранник на «12»;
  • - ємність для зливу відпрацьованого масла;
  • - масляний нагнітач.
Інструкція
1
Перевірте стан масла. Якщо його кількість не є достатньою і опустилося нижче заявленої виробником норми, то потрібно приготуватися до заміни відпрацьованої масляної рідини. Не зайвим буде перевірити не тільки рівень, а й якість масла. Наявність сторонніх домішок, таких як залізна пил, дивний колір, скоріше чорний, ніж бурштиновий - всі ці фактори свідчать про порушення хімічного складу масляної рідини і передаварійному стані КПП.
2
Прогрейте машину, до того як почати процедуру заміни масла. Зверніть увагу на той факт, що в силу експлуатаційних особливостей, двигун кожного автомобіля прогрівається по-різному. В середньому, практично всім авто вимагається проїхати від чотирьох до шести кілометрів, щоб привести двигун в повністю робочий стан.
3
Заженіть прогріту машину на естакаду або оглядову яму. Візьміть відро для транспортування відпрацьованого масла і встановіть його точно під пробкою.
4
Акуратно відкрутите пробку зливу масла за допомогою ключа-шестигранника. Щоб убезпечити себе від брудних краплею, а іноді й значних розливів рідини, надіньте стару куртку і кепку. Почекайте деякий час. Переконайтеся, що все масло витекло, після чого закрутіть пробку назад.
5
Почніть заливати масло, використовуючи один з існуючих способів для успішної доставки рідини в КПП. Треба сказати, що процес заливки нового масла є досить складним, вимагає вправності і витримки. Необхідно використовувати масляний нагнітач або пристосування, що його замінюють. Це може бути важільна тавотніца, пластмасовий шприц великих розмірів або достатньо складна конструкція, відома серед водіїв як «гусятниця». Вона складається з гумового шланга, один кінець якого заведений в резервуар коробки, а другий протягнуть в руховий відсік. Важливим елементом цієї конструкції є лійка, яка з'єднується з верхнім кінцем шланга. З лійки змінне масло надходить через шланг прямо в резервуар коробки передач автомобіля.
6
Залийте масло до нижньої ризики. Справьтесь в інструкції до транспортного засобу, яка кількість масла рекомендується виробником для інтенсивної експлуатації автомобіля.
Корисна порада
Якщо в процесі перевірки стану масла КПП, в самій рідини виявлена не тільки металевий пил, а й стружки, то має сенс звернутися в сервіс, так як це означає, що коробка передач довгий час експлуатувалася в аварійному режимі, і сталося часткове руйнування деталей.