Як прогнати страх.

Страх - почуття, дане людині природою. Воно допомагає відчувати небезпеку. Але безпідставна, панічна боязнь заважає жити спокійно, псує нерви, а часом і зводить з розуму. Допомогти уникнути крайнощів може тільки здатність подолати страх, прогнати його.
Інструкція
1
З'ясуйте причину вашого страху. Можливо, ваше життя переповнена подіями, роботою і турботами. Перевтома породило легку тривогу, яку ви вважали за краще не помічати. Потім з'явилася безсоння. І врешті-решт, змучений організм став видавати напади необгрунтованої боязні. Подібну проблеми не вже й складно вирішити. Просто відпочиньте, відключіться від нескінченних справ, поїдьте у відпустку, виспіться. Зрозуміло, викликати неприємне почуття може не тільки прискорений темп існування. Хтось боїться самотності, хтось хвороб, хтось конфліктів і т.д. Будь-якому страху необхідно навчитися що-небудь протиставляти: самотності - сім'ю, дітей, друзів, спілкування, активний спосіб життя; хвороб - фізичні вправи, загартування; конфліктів - дружелюбність, доброзичливість, комунікабельність і т.п.
2
Навчіться заспокоювати себе. Хоча б пару разів на день виконуйте наступне нескладна вправа: закрийте очі, розслабтеся, направте свої думки в приємне русло (уявіть природу, озеро, світанок, захід, прибій, квіти, птахів і т.д.), зробіть кілька глибоких вдихів. Це допоможе вам завжди перебувати в урівноваженому стані, знайти контроль над власними почуттями, втихомирити фантазію, заспокоїти нерви і поглянути на себе з боку.
3
Намагайтеся не замикатися в собі. Поговоріть про свої проблеми з близькою людиною. Часто для того, щоб прогнати страх, буває досить просто виговоритися. Якщо ж вам нічого не допомагає, то обміркуйте такий крок, як звернення до фахівця. Це абсолютно нормальне рішення для людини, яка хоче розібратися в своєму внутрішньому світі і подолати боязнь. У сучасному суспільстві звернення до психолога не є чимось незвичайним. Бо часом пояснення страху може ховатися десь глибоко в свідомості, а саме почуття - бути наслідком будь-яких давноминулих подій.