Як очистити зливну яму. Як зробити зливну яму.

Власники дач і приватних заміських будинків стикаються часто з проблемою змісту в належному порядку санітарних очисних споруд. У відсутність міських зручностей господарські та побутові відходи утилізуються допомогою скидання в зливну яму. Ця споруда періодично потребує очищення і дезінфекції.
Інструкція
1
Для якісного очищення зливної ями попередньо її підготуйте. Роботи з облаштування санітарного забезпечення будинку або дачі сплануйте ще до будівлі житлових і господарських споруд. В ідеальному випадку слив слід влаштовувати на відстані 25-30 м від місця забору питної води, наприклад, свердловини або колодязя, і в 10-15 м від житлових будов. Місце розташування зливної (вигрібної) ями повинно забезпечувати безперешкодний проїзд асенізаційної техніки.
2
Якщо грунт супіщаних або піщана, тобто досить добре вбирає вологу, а грунтові води не піднімаються занадто високо, яка поглинає яму виконайте з фільтруючим днищем. Після повного заповнення такої ями її зазвичай не чистять, а накривають півметровим шаром землі і споруджують нову яму в іншому місці.
3
У всіх інших випадках зливну яму зробіть водонепроникною. Стіни і днище забетонують або обкласти цеглою, а потім обмажте товстим шаром глини. Інший варіант - виконати обмазку стінок цементним розчином і передбачити бітумну ізоляцію. Така яма повинна піддаватися періодичній очистці та обробці.
4
Для очищення зливної ями власних зусиль не завжди буде достатньо. Укладіть договір з прилеглої спеціалізованою організацією, яка займається очищенням санітарних споруд та вивезенням побутових відходів (включаючи рідкі). Подібні структури мають спеціальну техніку, що дозволяє відкачувати нечистоти з каналізаційних мереж, після чого вони вивозяться до місць їх утилізації.
5
Після механічного очищення зливної ями обов'язково проведіть її обробку хімічними речовинами. Мета подібної обробки - знищити неприємний запах і утилізувати залишки продуктів життєдіяльності, не завдаючи при цьому шкоди екології. Для цього підберіть препарати, при використанні яких відбувається розкладання органічних речовин живими мікроорганізмами.