Як замінити підвіконня.

При серйозному квартирному ремонті нерідко разом з установкою нових вікон доводиться міняти також і підвіконня. У рідкісних випадках заміна підвіконня проводиться незалежно від скління квартири. Монтаж підвіконної конструкції не представляє суттєвої проблеми, якщо ви заздалегідь все продумали і підготували необхідні інструменти і матеріали.
Вам знадобиться
  • - підвіконня;
  • - жорстка щітка;
  • - молоток;
  • - стамеска;
  • - будівельний рівень;
  • - герметик;
  • - монтажна піна.
Інструкція
1
Оберіть стільницю, яку ви будете встановлювати під вікном. Бажано, щоб матеріал підвіконня відповідав за характеристиками типу вікон, тобто був узгоджений з ним. Найбільш поширеними є сьогодні вироби з полівінілхлориду, які відрізняються відносною дешевизною і практичністю. Недолік штучних матеріалів в тому, що вони не такі хороші з точки зору екології, як деревина, та й більш схильні до механічних впливів.
2
При виготовленні підвіконня з деревини зверніть увагу на її якість. Дерево не повинно бути сирим; вибирайте заготовку без сучків і звили. Ретельно підготуйте поверхню дерев'яного підвіконня, використовуючи рубанок. Після установки таке підвіконня пофарбуйте або покрийте лаком.
3
Демонтуйте старий підвіконня. Для цього відбийте його з внутрішньої і зовнішньої сторони, використовуючи молоток і стамеску з широким лезом. Видаліть розчин, яким колишній підвіконня кріпився до свого місця. Потім обережно дістаньте підвіконня з ніші, яку він займав.
4
Подгоните нове полотно за попереднім місцем, попередньо очистивши нішу від бруду, пилу, сміття і залишків розчину. При необхідності видаліть колишній утеплювач. Підготуйте місце для установки нового підвіконня; якщо потрібно, замажте вибоїни цементним розчином.
5
На місце установки підвіконня помістіть дерев'яні бруски (підставки), вирівнявши їх в горизонталі по рівню. На підкладках зміцните підвіконня, закривши торці і нижню частину монтажною піною.
6
Для захисту від вологи обробіть з'єднання герметиком. Ще раз перевірте горизонтальність поверхні в усьому напрямках. Переконайтеся, що полотно не має ската ні в одному напрямку. Місця кріплення підвіконня в ніші замажте розчином, а після його застигання ще раз обробіть силіконом.