Як відкрутити зірвану гайку.

Ремонт техніки, машин і механізмів, які використовуються на дачних ділянках, являє собою регулярну роботу по відкручування і закручування гвинтів, болтів і гайок. У деяких випадках кріпильні деталі настільки сильно «прикипають» до свого місця, що від'єднати їх традиційним способом вельми непросто. Щоб відкрутити зірвану гайку, доведеться використовувати деякі премудрості.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - рідина WD-40;
  • - накидний ключ;
  • - розвідний ключ;
  • - зубило;
  • - молоток.
Інструкція
1
Щоб позбавити себе від сумнівного задоволення відкручувати зірвані гайки або болти, необхідно проявити завбачливість. Якщо ви взялися за гайковий ключ і виявили, що кріплення приржавел і з першого разу не піддається впливу інструменту, не прикладайте зайвих зусиль, а краще зупиніться.
2
Для початку очистіть виступаючий кінець нарізного сполучення металевою щіткою. Потім нанесіть на місце різьблення кілька крапель гасу, а ще краще - спеціальну рідину WD-40. Почекайте 10-15 хвилин або навіть трохи більше, а потім ще раз спробуйте відкрутити гайку. Краще всього використовувати при цьому не звичайний ріжковий ключ, а накидною.
3
Якщо гайка і тепер не піддається, спробуйте зробити зворотну дію, тобто зробіть спробу злегка закрутити гайку, а не відвертати її. У більшості випадків такі дії дозволяють зняти кріплення, не доводячи роботу до боротьби з зірваної різьбленням або пошкодженими гранями гайки.
4
Якщо грані гайки все ж виявилися пошкодженими, використовуйте для її відкручування знову ж накидний ключ або знімну голівку. Перед цим злегка обстукаєте гайку молотком, намагаючись не вчиняти занадто сильних ударів.
5
За відсутності результатів використовуйте розвідний ключ або невеликі лещата. Щільно загорніть губки інструменту навколо деформованої гайки і проверніть спочатку по напрямку закручування гайки, а потім у зворотному напрямку.
6
В особливо складному випадку використовуйте для відгвинчування зірваної гайки зубило та молоток. Призначте зубило до гайки під невеликим кутом і несильними точними ударами постарайтеся зрушити кріплення з місця в напрямку відкручування (проти годинникової стрілки).
7
Якщо жоден із запропонованих способів не дозволяє зрушити гайку з місця, залишається прийняти крайні заходи: розрубати гайку сильними ударами молотка по зубилу, щоб розділити її на частини. У цьому випадку, найімовірніше, вам вдасться розібрати з'єднання, але потім доведеться міняти весь кріпильний вузол (гайку і болт).