Як виміряти зріст дитини.

Найактивніше зростання відбувається в перший рік життя дитини, за рік маля виростає на 20-25 сантиметрів. Далі молодий організм росте менш активно, але незважаючи на це, вимірювати зріст дитини необхідно постійно. Це допоможе запобігти серйозні захворювання і розвиток різних патологій.
Інструкція
1
Для вимірювання росту немовляти використовують горизонтальний ростомір. Це дошка шириною близько 40 см, на якій розташована шкала 80 см. Таке просте пристосування цілком можна зробити самостійно і не чекаючи медичного огляду, вимірювати зріст малюка вдома. Просто покладіть малюка на ростомір, зафіксуйте голову, випрямити ноги дитини і відзначте зростання. Похибка при такому вимірі невелика, становить приблизно 0,5 см. Також зростання малюка можна виміряти за допомогою простої сантиметрової стрічки. Зафіксуйте стрічку, покладіть дитину головою до стінки, попросіть когось підтримати голову малюка, випряміть ніжки, до ступень призначте лінійку або книжку і зробіть замітку. Такі вимірювання необхідно проводити тільки тоді, коли малюк спокійний і нагодований.
2
Для дітей постарше використовують вертикальний ростомір. В даний час моделей таких ростомір безліч: є дерев'яні та пластикові, прості й електронні. Але зазвичай вони використовуються лише в медичних установах. Купувати такий прилад додому не має сенсу. Для вимірювання дитини можна зробити паперовий ростомір. Склейте довгу смужку паперу, відзначте на ній шкалу. Таке нехитре винахід можна купити і в магазині. Приклейте готову лінійку до стіни в дитячій кімнаті. Поставте дитини спиною до ростоміра, попросіть притиснути п'яти до стіни і випрямити спину. До голови дитини прикладіть книжку перпендикулярно ростомір, зробіть замітку.
3
Напевно, багато хто пам'ятає, як їх вимірювали будинку в дитинстві. Це самий простий і доступний спосіб, що не вимагає ніяких спеціальних приладів і винаходів. Поставте дитини до одвірка, попросіть щільно притиснути п'яти до стінки. Прослідкуйте, щоб дитина правильно стояв - до стіни повинні торкатися три точки тіла дитини: п'яти, сідниці і лопатки. Прикладіть до верхівки будь плоский предмет і зробіть замітки на косяку. Потім просто виміряйте отримане відстань сантиметровою стрічкою або рулеткою.