Як шукати мінерали.

Красива колекція мінералів, яка перебуває у заскленому і забезпечену підсвічуванням шафі, прикрасить будь-яку квартиру. Але зібрати хорошу колекцію досить складно, для цього треба знати мінерали і виходити в їхніх пошуках не один десяток кілометрів.
Інструкція
1
Пошук мінералів є польовою роботою, тому слід підібрати підходяще спорядження. У вас повинна бути зручна міцна одяг, придатна для пересування по гірських схилах взуття, рюкзак, коротка лопата (краще саперна), геологічний молоток і пара зубил різного розміру. Корисно мати при собі і короткий ломик або фомку. Для упаковки зібраних мінералів потрібні паперові пакети або хоча б газети.
2
Якщо ви вважаєте, що для пошуку мінералів потрібна якась певна місцевість - наприклад, гірська, то ви глибоко помиляєтеся. Мінерали можна шукати скрізь. Для початку вивчіть хоча б початкові відомості про геологію і походження мінералів, відомості про вашому регіоні. Це допоможе вам зрозуміти, які мінерали ви зможете знайти у вашій місцевості.
3
Найкраще починати їх пошук в наявних поблизу кар'єрах і рудниках. Порода в таких місцях розкрита, оголюються глибинні шари, що дуже сприяє успішному пошуку. Складніше, але не менш цікаво шукати мінерали в природних відслоненнях, таких як скелі, осипи, річкові каньйони. Не пропускайте і різні котловани, місця виїмки грунту під автомобільні і залізні дороги, траси ЛЕП. Усюди, де попрацював бульдозер, можна знайти щось цікаве.
4
В першу чергу, звертайте увагу на будь-яке відхилення в кольорі породи, в розташуванні пластів. Не пропускайте блискучі на сонці вкраплення. Навіть якщо ваш регіон начебто досліджений уздовж і поперек, не втрачайте оптимізму - геологи зазвичай полюють за чимось конкретним, тому ви цілком можете знайти щось, вислизнуло від їх погляду.
5
Якщо знайдений мінерал знаходиться в товщі породи, акуратно вирубаєте його, використовуючи молоток і зубило. Основну частину зайвої породи з нього сколіть відразу, всю тонку роботу слід проводити вже вдома. Упакуйте зразок в паперовий пакет або загорніть в газету, обов'язково запишіть на упаковці місце і час знахідки. Якщо ви не вкажете дані відразу, то пізніше можете просто заплутатися в десятках пакетів із зібраними зразками.
6
Як варіант, вказуйте на упаковці номер, обов'язково кілька разів і в різних місцях пакета, а основні дані, із зазначенням номера, записуйте в польовий щоденник. Зручність цього методу в тому, що в щоденник ви можете вносити додаткові нотатки. Пізніше, перечитуючи щоденник, ви отримаєте масу приємних вражень від спогадів про ваші походах і знахідках.
7
Будинки розберіть зібрані мінерали. Очистіть зразки від сміття та зайвої породи, зробіть для них підставки або укладіть в осередку коробок для зберігання. До кожного зразком приклейте маленьку етикетку із зазначенням номера. Можете вказати і назва мінералу. Колекцію зберігайте в закритих коробках або заскленому шафі, в іншому випадку мінерали досить швидко покриваються пилом і втрачають привабливий вигляд.