Як розрахувати площу складу. Як расчитать складські площі.

Дуже важливим показником для будь-якого підприємця є площа складу, де зберігатиметься готова продукція. При її розрахунку досить часто виникають сумніви з приводу різних параметрів. Якщо врахувати всі характеристики і дотримуватися певного порядку, всі питання будуть вирішені.
Вам знадобиться
  • - обсяги продажів у грошовому еквіваленті;
  • - вантажообіг;
  • - кількість ярусів на складі.
Інструкція
1
Визначте товарообіг майбутнього складу. Для цього обсяги продажів у грошовому еквіваленті, розраховані на основі закупівельної вартості, розділіть на вантажообіг. Як правило, вантажообіг визначають практичним шляхом: середня кількість товару, який поставляється на склад за певний період, ділять на його обсяг. Період вибирайте, спираючись на дані вашого відділу логістики. Це може бути місяць, півроку чи рік залежно від інтенсивності руху товару на складі.
2
Визначте середній товарний запас, який буде зберігатися на складі. Для цього залишки товару на складі розділіть на вартість одного квадратного метра. Отримана цифра - товарний запас. Після цього визначте середній товарний запас за останній рік: товарний запас помножте на коефіцієнт 1,2-1,4 (коефіцієнт залежить від інтенсивності руху товару, чим інтенсивніше вантажообіг, тим вище коефіцієнт).
3
Визначте загальну площу зони (Sобщ.хр), де зберігатиметься продукція. Для розрахунку необхідні такі вихідні дані: ТЗср - середній товарний запас; кн.з - коефіцієнт нерівномірності завантаження складу (для всіх прийнятий 1,2); Кразв - коефіцієнт розвитку (дорівнює 2); Кі.о - коефіцієнт використання об'єму (береться в межах 0,35-0,45); Кі.п - коефіцієнт використання площі (береться в межах 0,65-0,75); Кярус - кількість ярусів зберігання; Ккомпл - коефіцієнт для складу з комплектацією замовлень в зоні зберігання (дорівнює 1,1); Нпал - висота палети (1,65-1,8 м). За формулою Sобщ.хр = ТЗср * Кн.з. * Кразв * Ккомпл/(Кі.о. * Кі.п * Кярус * Нпал) обчисліть площа зони зберігання виробів.
4
Визначте площа зони приймання складу. Для цього площа зони зберігання помножте на 12%.
5
Визначте загальну площу зони, де відвантажується товар. Для цього площа зони зберігання помножте на 8%.
6
Розрахуйте площа зони контролю і комплектації замовлень на складі. Для цього площа зони зберігання помножте на 10%.
7
Визначте площа допоміжних приміщень на складі. Загальна площа допоміжних приміщень обчислюється шляхом множення кількості працівників складу на норму площі на кожну людину. Ця норма становить 4 м?.
Зверніть увагу
Якщо ви не можете самостійно визначити площу складу, то можна звернутися до фахівців, але за такі розрахунки сторонні організації зажадають певну суму грошей.
Корисна порада
Розрахунки площі складу краще вести не за один період, а за кілька. Це дозволить визначити коефіцієнт розвитку, зазвичай він має значення 1,3.
Складське господарство - досить складна система, яка для ефективної роботи повинна бути чітко налагоджена й при необхідності, товар можна було швидко знайти і зручно витягти або навпаки покласти на зберігання. Як же навести порядок на складі, якщо ви прийняли його від недбайливого минулого господаря?
Вам знадобиться
  • - складське приміщення;
  • - стелажі;
  • - електронна система ведення складського господарства;
  • - механізми для переміщення вантажів по складу.
Інструкція
1
переплановує простір складу, якщо в цьому є необхідність. Сплануйте місця зберігання таким чином, щоб забезпечити безперешкодний прохід і проїзд до кожної з позиції зберігання. Намагайтеся розрахувати шляхи під'їзду і підходу таким чином, щоб з одного боку не зробити їх занадто вузькими і незручними для маневру під час завантаження і вивантаження товару, а з іншого боку, щоб під'їзні шляхи не були надто широкими і не «з'їдали» корисну площу складського приміщення .
2
Розрахуйте допустиму висоту зберігання товарів на вашому складі. Ця висота залежить від специфіки зберігається в складі товару. Організуйте стелажі таким чином, щоб максимально ефективно використовувати склад у висоту і при цьому не створювати загрози псування товару.
3
Пронумеруйте або по іншому прив'яжіть частини приміщення складу до певної цифрово-буквеної класифікації. Пронумерувати секції можна як за ознакою класифікації товару, так і по розбивці складу на зони.
4
Ведіть електронну систему обліку на складі. Цей захід значно підвищить ефективність його роботи, дозволить контролювати його роботу в будь-який момент і відповідно завжди бути в курсі про наявність того чи іншого товару на складі. Прив'яжіть нумерацію палет вашого складу до електронного обліку.
5
Не дозволяйте службовцям складу перебувати на його території без необхідності. Дисципліна на робочому місці сприяє загальному порядку на складі.
Зверніть увагу
При організації зберігання товару, намагайтеся розмістити його на складі, слідуючи міркуваннями динаміки його руху. Якщо ви покладете на зберігання динамічно рухається товар в незручне для завантаження-вивантаження місце, ви збільшите час руху товару зі складу і назад, таким чином, ефективність роботи складу знизиться.
Корисна порада
Для організації висотних конструкцій для стелажів скористайтеся збірними легкосплавними елементами. З одного боку, вони досить міцні і здатні витримати досить великий вантаж, а з іншого боку, маючи досить низький вагу, не будуть нести додаткове навантаження на підлогу складу.