Як справитися з нападами жовчнокам'яної хвороби.

Головною причиною каменеутворення в жовчному міхурі є порушення обміну холестерину, білірубіну та жовчних кислот, а також запалення жовчного міхура при застої в ньому жовчі. Провокуючими факторами виникнення хвороби, як правило, бувають переїдання, малорухливий спосіб життя, неправильне і нерегулярне харчування, ожиріння. Найчастіше цим захворюванням страждають жінки. Розпізнається за результатами УЗД черевної порожнини, холангіографії, холецистографії.
Вам знадобиться
  • - но-шпа, дротаверин, папаверин;
  • - лід.
Інструкція
1
При появі нападоподібних, сильних болів у правому підребер'ї необхідно правильно оцінити ситуацію - наскільки цей стан загрожує здоров'ю. Якщо болі тривають протягом 40-60 хвилин, викликайте швидку допомогу не роздумуючи, або, якщо не накочує слабкість, постарайтеся дістатися до лікувального закладу самостійно.
2
До приїзду лікаря ніяких знеболюючих препаратів не приймайте, але якщо симптоматика нападів вам добре відома - прийміть 1-2 таблетки но-шпи (або її замінник - дротаверин); якщо ні, можна прийняти 1-2 таблетки папаверину. Ніяких інших знеболюючих засобів приймати не рекомендується, може змінитися симптоматика захворювання. В умовах лікувального закладу купіруют напади спазмолітиками в ін'єкціях або вдаються до новокаїнової блокади.
3
Дотримуйтесь постільний режим. Необхідно відмовитися від їжі мінімум на добу, без шкоди для організму можна голодувати і дві доби, але за умови, що не хворі на діабет. Діабетчіков необхідний постійний лікарський контроль. Під час голодування можна приймати трохи чистої води.
4
На область правого підребер'я накладіть холодової компрес, можна шматок замороженого м'яса, загорнутий у рушник, або грілку з льодом, обгорнуту рушником, на 1-1,5 години.
5
Якщо лікаря не викликали, самі контролюйте температуру тіла двічі на добу, вранці і ввечері. Підвищення температури свідчить про розвиток небезпечних ускладнень і необхідна термінова консультація лікаря.
6
Стихання болю не завжди означає зменшення запального процесу. Тільки відсутність болю протягом 48-72 годин може свідчити про купировании нападу жовчнокам'яної хвороби. Крім того, необхідно спостереження в наступні дні за сечею і білками очей. У разі сильного потемніння сечі і желтушности очної склери, необхідно обов'язково звернутися до лікувального закладу для обстеження жовчних шляхів. Знаходження в них конкрементів у будь-який момент може зажадати активних лікувальних дій.
Зверніть увагу
Часті напади однозначно вимагають хірургічного втручання. Лікування жовчнокам'яної хвороби, найчастіше, полягає в холецистектомії - видаленні жовчного міхура з каменями.
Корисна порада
Після купірування нападів жовчнокам'яної хвороби рекомендується суворе дотримання дієти, що виключає прийом жирної, гострої, смаженої їжі, консервів, копченостей, прянощів, алкоголю, газованих напоїв. Рекомендується прийом лужних мінеральних вод, фітотерапія.