Як визначити інсульт мозку за чотирма ознаками.

Інсультом називають гостре порушення мозкового кровообігу. Виділяють два типи захворювання - ішемічний та геморагічний. Геморагічний інсульт відбувається при розриві судини, який живить мозок. Ішемічний інсульт - це закупорка судин головного мозку оторвавшимся деінде тромбом. За статистикою, тільки в Росії, за годину гине 50 осіб, хоча багатьох можна було б врятувати, якщо звернути увагу на певні ознаки, характерні саме для інсульту. Люди часто не розуміють, що з ними сталося: заболіла голова, занудило, з ким не буває. Час безповоротно упущено.
Інструкція
1
Існує чотири ознаки, які необхідно знати кожному, щоб мати можливість допомогти, як собі, так і своїм близьким. Перше, що слід зробити - це попросити хворого посміхнутися. При інсульті посмішка не виходить, вона ставати кривої, так як загибель нервових клітин порушує проведення нервового імпульсу. Як правило, інсульт буває тільки з одного боку, тому рухи мускулатури обличчя асиметрично, відбувається параліч однієї сторони особи. Якщо є підозра на інсульт у самого себе, а поруч нікого немає - подивіться в дзеркало і все зрозумієте.
2
Другий тест - попросіть хворого вимовити просте реченні. Якщо у нього це не виходить, мова невиразна, значить інсульт. Відбувається це через те, що внаслідок загибелі нейронів вони вже не створюють нервові імпульси, тому людина втрачає здатність говорити. Просте пропозиція стає непосильним дією.
3
Після інсульту людина не здатна підняти обидві руки, так як м'язи не отримують команди працювати.
4
Попросіть хворого показати язик - що переніс інсульт це також не вдається, тому що половина мови не отримує сигналів від мозку внаслідок загибелі нервових клітин. Мова викривлений, повернений, оскільки він наполовину паралізований.
Зверніть увагу
Інсульт називають останньою краплею, що переповнює чашу «судинного неблагополуччя». Причини інсульту різні в різних вікових групах. Але все-таки елементарне дотримання принципів здорового способу життя - надійний щит на шляху інсульту.
Корисна порада
Якщо у хворого спостерігається навіть одна ознака з вище перерахованих, негайно викликайте «швидку допомогу», квапте, скажіть, що явне підозра на інсульт. У перші години існує реальна можливість надання допомоги, реанімації зони «ішемічної півтіні».
Часто у людей ще відносно молодого віку виникають стани, які проявляються раптовою втратою свідомості, запамороченням, раптової блідістю або різким почервонінням особи, а після повернення свідомості залишаються порушення чутливості, ураження рухових функцій, яке часто доходить до повної неможливості руху в одній половині тіла. У пацієнтів та їх родичів у разі виникає питання про те, що це за симптоми.
Інструкція
1
Слід зауважити, що точний діагноз кожному конкретному пацієнту може поставити тільки лікар, який розпитає хворого, огляне пацієнта, при необхідності призначить консультацію інших фахівців та додаткові лабораторні та інструментальні (апаратні) дослідження. У всіх інших випадках можна тільки предположительного говорити про можливість інсульту у пацієнта.
2
Всі порушення мозкового кровообігу у хворих досить умовно можна розділити на три великі группи.Преходящіе порушення мозкового кровообігу (мікроінсульт) - це стани, що виникають при мінімальних поразках кровообігу в судинах мозку, які при потрібному лікуванні проходять практично без наслідків. ПНМК можуть при відсутності належного лікування трансформуватися в геморагічні інсульти (крововиливи) або ішемічні інсульти (викликані спазмом судин), тому навіть при самих невеликих скаргах на помутніння свідомості, хиткість ходи, «повзання мурашок» по половині тіла або особі пацієнти повинні негайно отримати консультацію лікаря , за підсумками якої буде призначено лікування.
3
Ішемічні інсульти - це стани, що виникають при більш глибокому спазмі або порушенні кровообігу, причиною якого стає тромб в досить великій ділянці артеріальної системи мозку. При цьому пацієнти можуть скаржитися на повну або часткову втрату свідомості на кілька хвилин, порушення чутливості і руху, причому уражаються м'язи обличчя і чутливість на стороні поразки. При своєчасній консультації та початку лікування можливе практично повне відновлення функції, але самолікування неприпустимо, так як воно може спровокувати крововилив в речовина мозку.
4
Геморагічний інсульт (крововилив в мозок) виникає при розриві кровоносної судини (артерії) у пацієнтів з досить великим стажем гіпертонії. При цьому відбувається просочування мозку кров'ю, і виникають ураження життєво важливих центрів, які погано піддаються лікуванню. При цьому в момент самого розриву артерії у хворого спостерігається найвищий рівень тиску. Ступінь ураження значно глибше, ніж при ішемії речовини мозку, адже кров не тільки просочує тканину мозку, а й утворилася гематома тисне на життєво важливі центри, що може стати причиною смерті паціента.Іменно тому при виникненні будь-яких схожих симптомів потрібна негайна консультація лікаря і адекватне комплексне лікування.
Зверніть увагу
Інсульт настає раптово і несподівано, і тому смерть від нього є найбільш поширеною з усіх причин смерті. Інсульт викликаний раптовою нестачею кисню в нервових клітинах. Симптоми інсульту можуть проявлятися як головний біль, затуманений зір, запаморочення, нудота, помутніння свідомості і параліч обличчя, руки або ноги.
Корисна порада
Попросіть людини підняти обидві руки. Якщо, незважаючи на всі зусилля, кінцівки не слухаються (обидві або одна), є всі підстави підозрювати інсульт.