Як оцінити ноутбук.

При купівлі мобільного комп'ютера, який раніше був в експлуатації, необхідно правильно підрахувати його вартість. Для цього потрібно звернути увагу на цілий ряд параметрів.
Інструкція
1
Для початку оціните зовнішній вигляд ноутбука. Якщо на корпусі присутні відколи, подряпини або навіть тріщини, то краще відмовитися від покупки такого комп'ютера взагалі. Найімовірніше з ним недбало зверталися, що могло привести до псування певних пристроїв.
2
З'ясуйте «вік» мобільного комп'ютера. Якщо ноутбуком користувалися більше двох років, то його вартість не повинна перевищувати половини початкової ціни. Бажано попередньо з'ясувати, скільки коштував даний мобільний комп'ютер в момент покупки. Це допоможе вам більш точно оцінити його справжню вартість.
3
Подивіться характеристики комп'ютера. Особливу увагу зверніть на використовувані плати оперативної пам'яті, відеоадаптер і центральний процесор. Найкраще порівнювати їх існуючими аналогами. Якщо в ноутбуці встановлена інтегрована відеокарта, то його вартість значно знижується. Дані відеоадаптери не призначені для роботи з потужними графічними редакторами і порівняно новими іграми.
4
Оцініть стан акумулятора даного мобільного комп'ютера. Якщо їм активно користувалися протягом двох-трьох років, то її доведеться замінити. Природно, цей факт повинен позначитися на вартості ноутбука. В даному випадку необхідно уточнити можливість заміни акумуляторної батареї. З'ясуйте, чи зможете ви придбати новий акумулятор. Дана модель може бути давно знята з виробництва.
5
Підрахуйте приблизну підсумкову вартість обраного мобільного комп'ютера. Врахуйте, що строк експлуатації мобільних комп'ютерів менше, ніж у стаціонарних. Реальних термін служби таких пристроїв становить 3-4 роки. Краще спочатку перевірити працездатність пристрою. Для цього виконайте тест необхідних компонентів, щоб не придбати зіпсований товар.