Як вивчити букви.

Багато батьків хвилюються, коли чують від інших, що їх малюк в 1,5 року знає букви, а своєму вже 3, але процес вивчення алфавіту просувається дуже повільно. І справа зовсім не в тому, що ви не займаєтеся з дитиною або в дитячому саду погано цьому вчать. Можливо, причиною є методична неграмотність.
Вам знадобиться
  • - книжки
  • - азбука в картинках
  • - пластилін
  • - магнітна азбука
Інструкція
1
Підготуйтеся до вивчення букв з малишом.Чтоби у дитини з'явився інтерес до букв, частіше читайте йому книжки. Рекомендується з найперших днів життя вашого малюка знайомити його з потешками, примовками, колибельниміі т.д.Позднее читайте книжки разом з ним, щоб він бачив, що в маминих руках щось, красиве, з ласкавими словамі.Установлено, що у віці приблизно 1,5 - 2 роки дитина починає звертати увагу на літери. Малюк починає сам брати книжки і показувати, як читає їх мама.В цей же період і потрібно знайомити з героями книжок, розглядаючи їх.
2
Методика вивчення букв.Купіте малюкові абетку в картинках. Зручніше, звичайно, використовувати окремі картки, але якщо не знайдете, можна розрізати і плакатну абетку. Не варто відмовлятися і від книжок, в яких, окрім самої букви і картинки, є веселі стішкі.Ребенок може і не розуміти, про що цей віршик, але якщо він буде бачити і чути, з якою інтонацією читає мама, буде знати, що це дуже весела і цікава кніжка.Ізучать літери слід, вводячи по 1-2 картки. На них зображений предмет і перша буква в назві цього предмета.Четко промовте назву букви, а потім назва предмета. Повторіть кілька раз.Чітайте віршики, де зустрічається ця буква, виділяючи її при етом.Еслі ви будете регулярно читати з дитиною абетку, то незабаром малюк почне повторювати разом з вами букви, а потім і впізнавати їх впізнавати їх при вигляді в інший книжці або на вивісках на уліце.В Як закріплення і повторення запропонуйте дитині знайти картинку з потрібною буквою серед предложенних.Когда всі букви вивчені, повторюйте, використовуйте цю ж абетку, пропонуйте малюкові різні завдання. Цим ви будете розвивати пам'ять, увагу, мислення вашого ребенка.Вніманіе дітей раннього віку ще дуже нестійка. Тому краще за все займатися небагато, але кожен день.Ребенок, як би ви цього не хотіли, можливо, одразу не зможе повторити за вами назва літери. Коли малюк буде готовий, він сам скаже, яка це буква. Засвоєння дитиною знань ви можете перевірити, пропонуючи показати ту чи іншу картинку. Попросіть його знайти серед запропонованих якусь букву.Не змушуйте дитину. Цим ви відбиваєте бажання займатися, наступного разу він може протестувати, коли ви будете саджати його для заняття. Малюк сам визначить, скільки часу для нього буде достатньо. Для дітей раннього віку дуже складно сприймати такі знання, тому будьте тактічни.Для кращого засвоєння букв можна використовувати також такі вправи: - пантомімою зобразите букву алфавіту, допоможіть малюкові зробити те ж саме; - попросіть дитину назвати знаходяться в кімнаті предмети на задану букву; - часто вивчити алфавіт дітям допомагає спів співуче віршиків про букве.- з більш старшими дітьми можна зробити книжку, на кожній сторінці якої буде буква алфавіту, а поруч з нею - малюнок предмета, назва якого починається з цієї літери; - запропонуйте дитині намалювати, як вони представляють букву, якщо б вона раптом ожила. Який у неї характер, вираз обличчя і т.д.; - Разом ліпіть букви з пластиліну. Це заняття корисно для дрібної моторики пальців, що сприяє розвитку мови дитини; - викладайте образ букв з різних предметів вдома і на вулиці: з листя, паличок, зерна і т.д.; - Користуйтеся магнітної азбукою.
Зверніть увагу
Запам'ятайте: літери і звуки - це різне. Повторіть самі правильна назва букв.Когда ви вимовляєте букву, дитина повинна побачити і почути її.
Корисна порада
При виборі азбуки зверніть увагу: літери мають бути написана крупно і ярко.Важно, щоб кожну букву супроводжувала картинка і/або невеликий віршик, заголовок якої починається на дану букву.Проводіте заняття систематично, починаючи з повторення вже вивчених букв.