Як дивитися фільми англійською мовою.

Перегляд фільмів на мові, що вивчається - один з кращих способів занурення в мовне середовище. Для багатьох, хто вивчає англійську, починати саме з кіно набагато комфортніше, ніж відразу спілкуватися з носіями мови. Адже розмова не поставиш на паузу, та й субтитри співрозмовник вам надасть навряд чи. Кіно можна зупинити в будь-який момент, можна прослухати фрагмент кілька разів. Грамотно використовуючи фільми англійською, ви дійсно станете не тільки краще розуміти іноземну мову, а й поповните свій активний словник новими словами і фразами.
Вам знадобиться
  • - фільм англійською мовою (з англійськими субтитрами);
  • - словник;
  • - телевізор + DVD-плеєр або комп'ютер.
Інструкція
1
Розташуєтеся навпроти екрану так, щоб вам було зручно не тільки спостерігати за дією фільму, але і були дотримані ще дві обов'язкові умови: - вам має бути добре видна артикуляція акторів; - вам повинно бути зручно читати субтитри.
2
Почніть перегляд фільму. В процесі перегляду спостерігайте за артикуляцією актора і намагайтеся «зловити» фразу на слух. Якщо це не вдається - опустіть очі вниз і прочитайте субтитр.
3
дослухати діалог чи фрагмент до кінця. Проаналізуйте, ясний вам його зміст. Якщо ви зрозуміли, про що говорили герої фільму - не варто переглядати епізод заново. Не забувайте, перегляд фільмів мовою - всього лише підготовка до спілкування англійською в реальному житті, де не буде можливості натиснути на кнопку перемотування. Якщо ви зрозуміли, що сенс діалогу вислизнув від вас - перейдіть до наступного кроку.
4
Перемотайте фільм на початок даного фрагмента. Подивіться його ще раз, так, щоб встигнути прочитати всі субтитри (при необхідності використовуйте кнопку «пауза»). Якщо ви переконалися в тому, що незнання декількох ключових слів все-таки заважає вам зрозуміти сенс діалогу цілком - перейдіть до наступного кроку.
5
Знайдіть у словнику незрозуміле слово і спробуйте зрозуміти сенс всієї фрази цілком. Постарайтеся мінімізувати користування словником, так як, почавши переводити незрозумілі слова одне за одним, зупинитися дуже складно. І ви втратите основний ефект від перегляду фільму. Користь буде дещо більше, ніж від читання текстів зі словником або перегляду навчальних телепередач, де слідом за словом обов'язково йде його переклад.
6
Як вправа, спробуйте поставити відео на паузу і повторити за героєм фільму, сказану ним фразу (особливо, якщо вона містить тільки що вивчений слово). Звертайте увазі на паузи та інтонацію.
Зверніть увагу
Уникайте перегляду англомовних фільмів з російськими субтитрами. Так як рідна мова вам сприймати набагато простіше, англійська стає фоном, і ви цілком переходите на читання субтитрів. Чим менше російських слів попадеться вам на очі під час перегляду - тим глибше ваше занурення в мовне середовище!
Корисна порада
Після перегляду фільму спробуйте написати короткий відгук про нього англійською мовою. Постарайтеся використовувати нову лексику, яку ви почерпнули з кіно.Найдіте в мережі інтернет сайт фільму або інші англомовні відгуки та рецензії. Поки ефект від перегляду сильний - мотивація вивчити супутні матеріали буде високою. А таке читання дасть вам можливість додатково попрактикуватися в англійській!