Як купити фотокамеру.

Магазини пропонують величезний асортимент фотоапаратів, тому покупець, який бажає придбати сучасну цифрову камеру, постає перед непростим вибором - яку фотокамеру вибрати?
Вам знадобиться
  • - бажаний ноутбук.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з тим, для яких цілей потрібна цифрова камера. Якщо вас цікавить виключно аматорська фотографія, ви збираєтеся знімати для себе, родини, для друзів і знайомих, то вам підійде звичайна цифрова «мильниця» вартістю до 5-7 тисяч рублів.
2
При виборі фотокамери зверніть увагу на її величину та роздільну здатність. Пам'ятайте про те, що надмініатюрні розміри погано поєднуються з високим дозволом. Розміщення великого числа світлочутливих елементів на маленькій матриці призводить до спотворень в передачі кольору, тому не варто купувати дуже компактні камери з роздільною здатністю більше 8-10 мегапікселів. Принцип «чим більше фотоапарат, тим більше якісні фотографії він робить», справедливий і для цифрових фотокамер. Крім того, маленьким фотоапаратом не дуже зручно працювати - розміри камери повинні дозволяти нормально тримати її в руках.
3
Зверніть увагу на розмір об'єктива - чим він більший, тим краще. Він повинен давати не менше ніж триразове збільшення («зум»). На цифрове збільшення не звертайте уваги - ви все одно не зможете редагувати фотографії без комп'ютера, а на ньому роботу по збільшенню і обрізанню фотографій можна зробити набагато якісніше.
4
Купуючи камеру, обов'язково зробіть нею з десяток знімків. Якщо у вас є ноутбук, візьміть його з собою в магазин і перегляньте на ньому зняті фотографії. Звертайте увагу на природність передачі кольору, відсутність спотворень, кольорових крапок. Якщо щось викликає у вас сумніви, відмовтеся від покупки.
5
В тому випадку, якщо ви збираєтеся зайнятися художньою фотографією, не обійтися без цифрового дзеркального фотоапарата. У дзеркальній камері наводка здійснюється через об'єктив, тому кордону знімка завжди відповідають тому, що ви бачите. «Зеркалка» набагато якісніше «мильниці», до того ж дозволяє міняти об'єктиви, що для фотохудожника дуже важливо. Зверніть увагу на те, яким чином відбувається наводка фотокамери на об'єкт, що знімається - використовується видошукач (до нього треба пригорнутися оком) або наводка здійснюється по екрану. Вибирайте той тип, який вам більш зручний.
6
Деякі сучасні фотоапарати мають поворотний екран. Це дуже практично, оскільки дозволяє фотографувати з піднятих рук або з інших незручних положень. Під час покупки варто відразу придбати і модуль пам'яті, так як розмір вбудованого накопичувача в простих фотокамерах зазвичай досить обмежений. При виборі модуля виходите з того, що карта пам'яті в 2 гігабайти дозволяє зберегти до двох сотень фотографій.
7
Дуже бажано відразу придбати акумулятори і зарядний пристрій, так як при активній роботі ви не будете встигати міняти батарейки. Акумулятори в цьому плані набагато практичніше і зручніше. Крім акумуляторів завжди носите з собою і комплект батарейок - на той випадок, якщо акумулятори розрядяться в самий невідповідний момент.