Як берегти оточуючий нас світ.

Краса природи багаторазово оспівана поетами і письменниками, про неї складено пісні і зняті фільми. Заклики берегти навколишній світ чутні досить часто, але що це означає на практиці для звичайної людини?
Інструкція
1
Природа має колосальний запас міцності. Якби не її здатності до оновлення і самоочищенню, людство давно б уже перебувало на межі зникнення. Господарська діяльність людини завдає природі величезний збиток - вирубуються ліси, забруднюються вода і повітря. Зростаючі міста, прокладені автомобільні траси, лінії електропередач, трубопроводи для перекачування нафти і газу змушують тіснитися тваринний і рослинний світ. Звалища навколо мільйонних міст вражають уяву - це величезні території, на які щодня вивозяться сотні, тисячі тонн усіляких відходів ...
2
Багато людей вважають, що від них в заощадженні природи мало що залежить, адже основної шкоди їй завдає промисловість. Але людей на землі багато, тому в сукупності людство здатне завдати природі непоправної шкоди. Якщо вам доводилося бувати в лісах поблизу міст, ви напевно бачили наслідки відпочинку городян - сліди вогнищ, купи сміття, поламані дерева ... Начебто не велика біда - кинути цукеркову обгортку або зім'яту пачку від сигарет. Дрібниця, дрібниця. Але людей багато, тому гори сміття стрімко ростуть.
3
Саме тому так важливо усвідомлювати власну відповідальність перед навколишнім світом. Не настільки важливо, як поступають інші люди - важливо, як поводишся ти. Не кидай сміття, не ламай дерева, що не пали багаття там, де може запалали весь ліс. Чи не полюй на птахів і лісове звірина - зараз зовсім інші часи, тобі навряд чи доводиться добувати собі їжу полюванням. Навіщо вбивати, якщо можна цього не робити? Краще візьми фотоапарат - на згадку про відвідини лісу у тебе залишаться чудові фотографії.
4
Як ти ставишся до світу, так і він ставиться до тебе. Це не голослівні твердження - якщо людина дбайливо ставиться до природи, вона платить йому взаємністю. Мир береже таку людину, з ним не відбувається багато чого з того, що трапляється на природі з іншими людьми. Згадайте слова з «Книги джунглів» - «Ми з тобою однієї крові!» Так і є - людина, щиро люблячий природу, вступає з нею в зовсім особливу систему відносин. Його не чіпають дикі звірі, світ відкриває такій людині свої найбільші таємниці.
5
А починається все з малого. Чи не рви дарма квіти - вони ж живі. Чи не ламай гілки, чи не кидай сміття. Неси у світ любов і красу, а не злобу і руйнування. Поясни дітям, що не можна стріляти по горобцях з рогатки, не можна мучити кішок і собак. Будь-яка агресія, виплеснута в світ, одного разу обов'язково повернеться до тебе, і це теж закон. Не прагни до великих звершень і подвигам в ім'я природи - роби хоча б те, що реально в твоїх силах. Якщо кожна людина буде дбайливо ставитися до того, що його оточує, світ стане чистішим і добрішим.