Як скласти правильно пропозицію. Як правильно скласти пропозицію.

Російська мова - не самий логічний в світі. Тут немає чіткої структури пропозиції, можливі будь імпровізації - прикметники до і після іменників, дієслова підряд в різних формах та інші речі, що не пробачні для багатьох мов світу. Але все ж є деякі правила граматики, що дозволяють правильно скласти пропозицію. У пропозиції мають бути головні і другорядні члени.
Вам знадобиться
  • - зошит і ручка - кілька слів, об'єднаних в пропозицію
Інструкція
1
Розгляньте пропозицію: "Румяная зоря піднялася на сході пустелі". Знайдіть головні члени речення - підмет і присудок. Це слова "зоря піднялася". Підмет може бути іменником (найчастіше), займенником, прикметником, дієсловом, причастям. Підмета в російській реченні може не бути вовсе.Сказуемое зазвичай виражено дієсловом, але може бути також іменником, прикметником, займенником. Присудка також може не бути зовсім. Але один головний член в російській реченні повинен бути обов'язково.
2
Знайдіть другорядні члени речення. Це визначення, доповнення та обстоятельство.Рассмотрите визначення. У нашій пропозиції це слово "рум'яна". Визначення зазвичай - прикметник, хоча може бути виражено також причастям, причетним оборотом, порівняльним оборотом. Наявність ухвали в російській реченні зовсім не обов'язково, хоча воно надає мові барвистість. Визначення зазвичай коштує до або після обумовленого слова.
3
Розгляньте доповнення. У нашій пропозиції це слово "пустелі". Визначення зазвичай - іменник в будь-якому відмінку, крім називного. Воно позначає властивості предмета, його місце розташування та інші якості. Наявність доповнення в російській реченні також не обов'язково, воно лише конкретизує думку. Доповнення зазвичай коштує після обумовленого іменника.
4
Розгляньте обставина. У нашій пропозиції це слова "на сході". Обставина може бути виражено іменником з прийменником, причастям, причетним оборотом, порівняльним оборотом, деепричастием, дієприслівниковими оборотом, наріччям. Обставина вказує де, коли і яким чином відбувається дія. Наявність обставини в російській реченні каже про вільне володіння говорить чи пише людини російською мовою. Обставина може стояти в будь-якому місці пропозиції.